Sagamar7

öinen miete

valvon ja mietin asioitani. olen 54 vuotias nainen.
Askarruttaa ,saanko tukiasian ja erään korvausvaatimuksen läpi, Asioita jo lähdetty selvittämään. Tulenko pääsemään eläkkeelle.
Rakkaus
Olen muuttamassa pienempään asuntoon, ajankohtaa kyselen.
Heikko talous,onko parempaanpäin.
KIITOS

1

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tukiasiaan; asia on loppuunkäsittelyssä, eteen en saa ihan mitään ilouutista asiaan liittyen, pikemmin epätyydyttävää vastausta. Eläkkeelle: tähän aikaan tulee esiin vaikeutta, ehkä et ole saanut hedelmää vaivannäöstäsi ja epäilet miten menee, tämä olisi hyvä ratkaisu. Ihan eteen tässä tulee näkökykyä tähän toiveeseen ja ihan uudet voimavarat tulevat käyttöön kyllä, rauhallisessa tahdissa asiasi paranee. Toivoa tulevaan. Kun katson mitä toista vaihtoa sinulla on elämässä niin tässä on tyytymättömyyttä paria kuukautta eteenpäin vielä kun jokin on omaa tahtoa vastaan eikä tiedä mitä tehdä. Puoli vuotta niin ratkaisua odotetaan vielä pidemmällä tähtäimellä eteenpäin, jonkin aikaa menee niin jotenkin pääset vapaaksi tilanteestasi, tulee käsittelyä joka lopulta johtaa toivottuun tavoitteeseen.
      Rakkaudessa jotenkin pahin on ohitse, jokin on pelastettavissa ja kaikki tapahtuu hiljaa luonnollisesti tästä eteenpäin johtuen vähän epätasaisuudesta missä on tuonut esille ajatuksiaan tai tunteitaan jotenkin. Tätä hiljaiseloa on nyt ollut vähän aikaa kun on jotenkin hallussa ollut miten jatkaa. Eteen saan tähän ihan että mahdollisuudet rakkauselämässä ovat aluillaan ja voidaan kehittää jotain uutta ja vielä tutkimatonta johtuen yhteisistä tavoitteista. Saan tämän vaiheen jälkeen epäilyksiä miten mennä pikku ongelmien ylitse siitä kun jotenkin tasapaino on helppo menettää ja jokin tuntuu vastahakoiselta. Saat nähdä että tarvitset tukea jotta uskaltaisit eteenpäin, pelkoa onnistua tai sitten epäonnistua juuri uusien yhteyksien johdosta kun on mentävä eteenpäin niissä. Juuri nyt näissä miesasioissa on asiat kesken mutta hitaasti asiat etenevät ilman vaikeuksia ja elämän suunnitelmat tulevat pinnalle puolen vuoden sisällä; mitä valitset elämässä ja mikä on kaiken tarkoitus, uskallat jättää ne asiat joita et tarvitse sivuun. Pidemmälle saan tulosta; sitovaa rakkautta ja onnea joka ihan kukoistaa elämässäsi, koet tämän suurena elämän lahjana.
      Muuttoon saan tähän aikaan stressiä, mutta kun katson kuukautta eteenpäin niin jotenkin asiat järjestyvät ja ongelmien yli pääsee ja asuntoasiat ratkaistaan positiivisesti, siitä esteitä ja sitten suuria muutoksia jotka helpottavia mutta ihan puolen vuoden sisällä on jotenkin tavoitteet saavutettu jossakin ja on mahdollista paneutua johonkin kreatiiviseen puoleen syvemmin.
      Talous; tähän tulee menoa ja energiaa uusiin asioihin nyt, jotenkin takana olet löytänyt jonkun turvallisuuden. Olet hyvin ulospäin tästä ja pääset jonkin vaiheen yli ihan vuoden sisällä, toki on matkaa tavoitteisiin nyt mutta luvataan että kaikki tulee menemään helpommin ja voit toteuttaa sitä mitä haluat. Jotenkin takana menetystä kun katsoo ihan rahallista puolta, ei oikein tulosta työstä missä pettymyksiä ja jotenkin päästät itsesi irti tästä nyt ja tulet jättämään ne asiat joita et tarvitse kun tulosta ei tule. Toivot että tilanne kääntyy mutta kyllä se siitä jonkun vuoden päästä paranee kun saavutat täällä jotain itsepäisesti mikä avaa tulevaisuuttasi ja saat siitä mahdollisuuden jotenkin mennä tätä negatiivista energiaa vastaan mikä siitä tuo helpotusta ja keskityt lähinnä pienempiin asioihin vähän kerralla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      84
      5177
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      26
      3488
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      39
      2842
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      18
      2021
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      58
      1830
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1586
    7. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      282
      1560
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1382
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1366
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      7
      1095
    Aihe