Sagamar7

tulevaisuuden uskoa

Miten mulla viisikymppisellä naisella näyttää rakkauselämässä menevän jatkossa? Petetyksi tulemisen haavoja vielä nuolen tällä hetkellä, mutta uskon sen tasapainoisen rakkautta täynnä olevan suhteen tulevan vielä kohdalleni, vaikka huonosti ovatkin entiset suhteeni päättyneet.
Työelämässäkin etsin vielä paikkaani jäätyäni työttömäksi. Löytyykö minulle se oikea työ, josta pidän saaden toteuttaa itseäni viihtyisässä työilmapiirissä?

2

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sanoisin että sinulla meneekin vähän ylösalaisin rakkauselämässä, kun olet hyvällä tasolla ja alat johonkin tässä niin sitten taas koet takapakin, tähän tulee ihan eteen että jäät suremaan sitä mikä meni ohitsesi.
      Juuri niinkuin takanasi on ollut jännitystä ja menoa näen keväälle jälleen mutta jotenkin haluat tuntea sisälläsi onko kaikki sen arvoista. Saat huomiota osaksesi ja astut tilanteisiin niiden mukaan, tunteet johonkin mieheen voivat olla epäselviä vielä kevääseen mutta alkukesä tuo sinulle rakkaussuhdetta ja loppukesään jo viihdyt mukavasti kun olet päässyt sinne mihin kaipasit. Kesään kuuluu se että toinen huomaa sinut tai identifioi sinut jotenkin yhteisesti ja tässä menestyt kyllä. Mies johon sinulla tulee olemaan yhteys haluaa selvittää miten välillänne on mutta kaikki ei ole ihan valmista eikä ehkä halua ottaa täyttä vastuuta, ainakaan vielä tässä vaiheessa. Viestintää ja muuta tulee eteen missä epävarmuutta. Miehet eivät ole vain löytäneet sinua mutta kesällä joku haluaisi katsoa elämääsi vähän syvemmälle. Mahdollisuuksia katsotaan pidemmälle ja epäilysten yli päästään rakkauselämässä syksyyn mennessä että missä on. Antautumista ja halua sitoutua tulee ajankohtaiseksi kunhan pääsee omien rajoitusten yli. Tähän liittyy ratkaisemattomat asiat elämässä ja jatkat etsimistä ja tähän liittyy paljon iloa ja myöskin helpotusta. Et mene kiireellisesti eteenpäin rakkaudessa ja huomaat ensi vuoden loppupuolella että vuosi on antanut sinulle mahdollisuuden rakentaa ja luoda rakkauselämässä ja olet sallinut itsellesi sen, jolloin sisäinen sekaannus on jotenkin hävinnyt.
      Työelämä: etsit työtä ja tuot itseäsi esille josta siitä pääsisit eteenpäin haastatteluihin. Helmikuuhun asti kun katson niin työttömänä olet, olet tässä samassa tilanteessa vähän tappiolla. Samoin toukokuulle, teet paljon työpaikan eteen mutta et ole löytänyt paikkaa. Toisin on kesällä sillä jokin hyvä mahdollisuus tulee täällä mikä on todella mielenkiintoinen. Jotenkin selviät siitä vähitellen, jotain on unelmissasi kyllä. Työelämässä on hankaluutta pari vuotta eteenpäin, sillä etsit tätä "oikeaa" työtä mitä toivot. Et vielä ensi vuonna voi toteuttaa sitä mitä haluat, samoin sitä seuraava vuosi, vaikkakin yleisesti katsottuna vielä rakkauselämäsi on toisessa mallissa. Mutta kolmas vuosi tuo sinulle työelämässä juuri sitä mitä olet toivonut ja jatko on siitä aika selvää. Saan uusia työtehtäviä ja niiden hoitamista eteen ja myöskin saat tukea että siitä tulee toimivaa. Näet siitä oikein onnea ja mahdollisuuksia tulevaisuuteen.

    • tulevaisuuden uskoa

      Kiitos Sagamar7

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      66
      2231
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      6
      1846
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      238
      1364
    4. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      216
      997
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      990
    6. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      94
      983
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      945
    8. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      20
      784
    9. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      760
    10. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      66
      740
    Aihe