http://www.etuovi.com/kohde/9776692?sc=M26831827&pos=4#.VHAC9cm0fA8
Tämä on rommahtanut aika hyvin. Alkaa olla paisti kypsää ja hilda lähtee tarjoamaan.
Tämä on rommahtanut aika hyvin. Alkaa olla paisti kypsää ja hilda lähtee tarjoamaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
pidätkö tuota halpana ?
No ensinnäkin sijainti määrittää hinnan. Itä-Hakkila on pahimpia syrjäytyneiden, työttömien ja mamujen aluetta. Ei todellakaan arvoaluetta ja asuntojen hinnat siellä on aina ollut halvimmasta päästä uudella maalla.
Toisekseen kyseessä on vanha vuonna 1981 rakennettu puurivitalo. kohta 35 vuotta vanhassa asunnossa pitäisi olla saneerattuna tai saneerata vesijohdot, ikkunat, vesikatto, julkisivu, (ilmanvaihto). Lähivuosina myös viemäriputkien uusiminen tulee ajankohtaiseksi. Aika usein näissä on myös painovoimainen ilmanvaihto joka on itsessään jo ongelma. Tuon ikäisissä myös rakennettiin paljon virheellisesti, oli mm. piilosokkeleita, liian matalaa kivijalkaa, ei salaojitusta, ei riittäviä kaatoja katolla ja pihoilla, liian pieni tuuletustila ylä- ja alapohjassa, vähäinen eristys ja muovien käyttö. Todennäköisesti asunto on myös sähkölämmitteinen joka on melkoinen kustannus vanhassa vuotavassa asunnossa.
Jos tuota ostaisin, niin vaatisin kuntokartoituksen ja homekoiran käyttöä asunnossa.
Miten niin romahtunut hinta?
Eihän tuota ole kun tarkastettu eli pudotettu juuri sen takia hivenen että saataisiin myytyä,eihän tuo ole edullinen.
Äläpäs nyt hötkyile niinden muutaman eurosi kanssa,viime vuonna sinulla säästössä vasta 2347e ,sehän ei riitä edes varainsiirto veroon.
Äiti opastaa sinua nyt oikeille lähteille, tässä sinulle sopivampi.
http://www.etuovi.com/kohde/937482?sc=M26843955&so=praq&pos=1#.VHA_WcmQ7IU
tuun sitten huomenna vuodeosastolta joten muistakkin olla selvinpäin.6