funktio ei kelpaa

D-asema(CD) ilmoittaa, että funktio ei kelpaa kun yritän tallentaa cd-levylle? Mikä mättää?
2270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

->omatietokone->hiiren oikealla D asemaa->ominaisuudet

Äänestä

Mulla ongelma esiintyi ja ratkaisin sen näin:
Eli oli 2 kovalevyä, jotka kummatkin osioitu 2 osioon..eli yhteensä oli 4 osiota. Kummassakin kovalevyssä oli käyttis asennettuna. Otin sen kovalevyn irti missä ongelmana oli etten saanut juuri CD-asemaa auki samaisen virheilmoituksen saaneena. Buuttasin järjestelmän uudestaan sillä toisella käyttiksellä, sammutin ja laitoin sen toisen kovalevyn kiinni ja käynnistin koneen niin jo toimii...onko sulla kahta käyttistä eri kovalevyillä?? Jos ei ole niin sitten on outo juttu..vai joko ratkaisit asian??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heme kirjoitti:

D-asema(CD) ilmoittaa, että funktio ei kelpaa kun yritän tallentaa cd-levylle? Mikä mättää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu