Ajovalojen pesijä ei toimi. Ei ilmeisesti kysymyksessä sulakkeetkaan. Törmäys oli puskuriin, voisiko johtua siitä? Missä kohtaa pumppu on? Paljonko maksaa pumpun korjaus tai uusi pumppu?
Toyota Corolla -06 automatic
5
229
Vastaukset
- Aiouva
En ole katsonut missä pumppu sijaitsee, mutta omassa 2005 vuoden corollassa ajovalojen pesurin pumppu on sen verran alitehoinen että ajovalojen lasit lähinnä kastuvat ja vettä menee hukkaan. Heikkotehoisella pumpulla ei tee mitään. Ollut yhtä heikko uudesta asti. Tuulilasin pesimen pumppu on yhtä heikkotehoinen. Suihku yltää hädin tuskin lasin puoleen väliin. VAGgineisa sentään pesimet tomivat.
- pumppaapumppaa
Tekniikan Maailmassa oli nykyisen Anjoviksen koeajon yhteydessa (2009) edellisen mallin (olikohan 2005-mallinen) koeajo ja siinä ei toiminut tuulilasin pesuvehkeet ollenkaan. Taitaa nämä pesurit olla tyyppivika Toyotissa. No ei ole kurakelin autoja muutenkaan (ruoste).
- Poju_provoilee
tässäkin oikein kahden viestin voimalla. Säälittävät nämä yhteiskunnan kelkasta tipahtaneet ja muutenkin heitteillejätetyt. Nämä alisuorittajat eivät meidän aikuisten tulevia eläkkeitä pysty koskaan maksamaan.
- Vai_poju
Jos jätetään ne sinun vanhenemista ja eläkkeitä koskevat huolet ja pysytään asiassa. Missä se ajovalonpesimen pumppu sijaitsee 2006 mallin corollassa?
- TeronPaniikkia
Sulake törmännyt puskuriin vai pumppuun, vai mitä tuossa oikein koitetaan kysyä?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.1924435Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki313170Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma312884Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne602766PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist672753Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv902615Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest142351Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k1002119- 1081272
- 631128