katsoin tosta edellisestä keskustelusta mistä saa foorumi, ja latasin sen koneelleni se oli kuitenkin .zip muodossa. Miten avaan ja asennan sen sivuilleni kun se on tuossa .zip muodossa vain osina ??
kiitos etukäteen....
kiitos etukäteen....
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ihan ensimmäiseksi purat sen zip paketin omalle koneelle. Purkamisen voi hoitaa Win Zip ohjelmalla. Tai Win XP Home editionissa on mukana myös purkamiseen tarvittava ominaisuus.
Yleensä näistä paketeista sitten löytyy jonkinsortin asennusohjetta. Samoin kannattaa tarkistaa että palvelimella, jonne tuon foorumin laittaa on kaikki tarvittava tuki.
Teet helpommin ja hankin valmiin foorumin vaikka http://www.bravenet.com :sta.
Liityt vaan ja laitat sitten linkin sinne foorumiin, ei asennusta tai muutakaan, mikä voisi aiheuttaa ongelmia...