Missä auton huoltoa!

Ostin Aston Martin V12 Vantage S auton ja pian alkaa olla ensimmäinen huolto edessä, onko Jyväskylässä lainkaan huoltoa johon voi Astonin viedä vai onko ainoa vaihto-ehto Helsinki?

Kuljettaako mikään kuljetusfirma autoja kontissa esim juuri Helsinkiin?
213147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Kannattaa ostaa ihan oikea auto ei lelua

Äänestä

Juu ei ehkä duracellitkään riitä helsinkiin asti.

Äänestä

Peran paja on taikapaja, tekee tuon huollon täydellisesti ja huolella, osoite Latvatie 5. Erikoistunut erikoisten autojen huoltoihin, sertifikaatit löytyvät.

Äänestä
  • Asiantuntevaa huoltoa saat Myllyjärven taikalaaksosta, jossa sinua auliisti palvelevat mm. Topi, Pena ja Eko. Heillä on vuosien kokemus autohommista, joten ollos huoleti!

    Äänestä

Ei löydy huoltoa, kiersin eri autoliikkeiden huollot ja sanoivat etteivät ala huoltamaan joten aston konttiin ja kontti etelä-suomeen, eka suurempi huolto maksaa 3700 euroa.

Huomenna Aston nähtävänä 11.00-12.00 Palokan ABC parkkipaikalla.

Äänestä
  • Mistä kolosta meinaat mahdollisia höynäytettyjä kytätä? Toivottavasti joudut fillaroimaan sinne tyhjän takia.

    Äänestä

romukeräykseen romut

Äänestä

Olisit kysellyt tarkemmin.Ko. auto on kertakäyttömalli.Ei siis tarvitse huoltaa.Ajelet vaan niin kauan kun kulkee.Siinä myös syy miksi niitä näkyy vain talleissa.
Onhan sinulla talli?

Äänestä

Kyllä talli löytyy ja tallista pari hieman vanhempaa jenkkirautaa joita voisit katsella mutta koskea et saa, molempia saa keskisuomesta hakea ja jos en minä jommalla kummalla autolla kaduilla aja niin noita ei täällä nähdä silä Suomessakin nuo hyvin harvinaisia, toinen ainoa ja toista löytyy 3 kpl ja yksi niistä vielä rullaava.

Ei tämä Aston olekaan kauppakassi, kauppakassina käytän valitettavasti fordia, 7.3 litrainen turbodiesel, "hieman" piristetty, ei lähde kuin vaivaiset 700 heppaa. Vetokisoja varten kolhuisempi versio jossa 1000 hv rapiat päälle.

Äänestä
  • Ai kun hienoo.Millanen Mopo sulla oli nuorena?Mulla oli aika monta muttei ne uusia ollu.On mulla sitten autojakin joskus ollu.
    Samara oli niistä kyllä ehottomasti paras.Tonniviissatanen ruutta vielä.Kyllä muuten jäpösti.Kuivalla asvaltillakin jäi vanaa arvaa kuinka pitkälle?

    Äänestä

Tämä nyt meni kateellisten lätinäksi koko juttu niin kuin tapana on Jyväskylän keskustelupalstan viestiketjuissa yleensäkin koska Jyväskyläläiset on niin *itun kateellista väkeä.

Olen intohimoinen autoharrastaja ja tuo aston oli piiitkän odottelun osto ja aioin säilyttää auton hyvässä kunnossa ihan sinne saakka kun elän ja testamenttaan sitten auton jollekin, tallistani olen jo luovuttanut kaksi autoa sukulaislapsilleni kun ovat tulleet ajokortti-ikään, toinen auto oli volvo Amazon -69 ja toinen plymount fury 2 -72.
Amatson on Heinolassa ja fury meni Kangasalalle.

Äänestä
  • Hienoa,että kaupungistamme löytyy vanhoihin urheiluautoihin "hurahtunat" intohimoinen henkilö. Itse omistan Lamborgini V12 moottorilla varustetun G12 mallin vuodetla -86, Monacon ruhtinaan viimeinen veto Grace Kellylle , pari Ferraria seisoo myös tallissani myös, V8 ja V10 moottorilla tosin, en ole paljon niillä ajellut, välllä hiukan asvaltteja rullaillut Petäjäveden tiellä. Erikoisuuksistani mainitsen vuoden -65 mallisen ZIL-18 mallisen erikoisautonn, jossa Kekkonen aikoinen teki YAA-ssopimuksen Hrutsevin kanssa, bensaa kuluu 87 litraa satasella, kaksoissuuttimella Solexilla varustettu, ajelen usein koppalakki päässä hauskuuttaen kansaa, musta aurinkolasit pääsä . Pari Gls Ladaa seisoo myös, toisessa MIG-lentokonemoottorilla varustettu kone, jos siivet olis niin taivaalla oltais! Samaten voin mainita,että Porsche 911, vuodelta 1970 on kokoelmissani, jolla ajettu Jyväskylän Suurajoissa. Miten voisimme saada yhteistoimintaa täällä Keski-Suomen köyhissä ympyröissä yhdistämällä voimiamme huoltojen ja varaosien suhteen?. Otapa yhteyttä

    Äänestä

Löytyskö keltään kahta 175/70 rengasta Hakkapeliitta 111 pinnalla?Oon hölmönä "polttanu" eturenkaat ihan nahoiks ja nyt tarttisin.
Huippulöytö ois jos ois valmiiks Samaraan käyvillä vanteilla ja alle 150 km Jklllästä.
Jos jollain on niin laittas vaikka puh.numeron tänne?
Ei tartte olla nastoja eikä täyttä pintaa kuhan ois lailliset.
Pääsis ruisaileen.

Äänestä

Aja pelkillä vanteilla, ne sutii hyvin jäätiköllä.

Äänestä

Mitään vanteita tarvii, kyllä ne jarrulevyt ohjausta tottelee ja rummut pitää takana.

Äänestä

Kokeilin ajaa jarrulevyillä, mutta asvaltti vioittui pahasti ja pensan kulutus nousi älyttömästi, en päässyt tankilla edes Kuohun paarille. Ruokkeen levikkeellä seisoo nyt, en tiedä, miten toimisin?

Äänestä

Mersu on ihan paska.Niissä ei kestä käsijarrut yhtään.Ihan paskoja kaikki.

Äänestä

Oiskohana kellään myyrä toimivaa Samaran tietokoneboksia, ei käynnisty, johtuu kuulemma siitä?

Äänestä
  • Ei ne oo kalliita.Veikkaan ett sul on yksviitonen ruutta?.Gookleta WWW,nettiauto.Com- varaosat...Sieltä vois löytyy..Muista irroittaa Akun - (miinus) napa ennen sähkötöidenn alkua.

    Itellä ollu
    -Monta ladaa ja lada Samaraa
    .
    -just nyt ei yhtään mut harkinnassa ois klassikko 1,3 kaasari Samara..

    Äänestä

Osta voorti niin olet maailman onnellisin ihminen.

Äänestä

Mulla olis myynnisssä Aston Martin lippalakki, Italiassa käsintehty pellavainen, sivussa kiinni 12gr Rapala Silver Shadow uistin, papukaijavärit, jos kiinnostaa?

Hieno lakki pärtsäillä pitkin katuja, naiset kuolaisivat. Voisin luopua halvallakin tai jotain vaihdossa, esim halkoja. Otathan yhteyttä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kultakenkä kirjoitti:

Ostin Aston Martin V12 Vantage S auton ja pian alkaa olla ensimmäinen huolto edessä, onko Jyväskylässä lainkaan huoltoa johon voi Astonin viedä vai onko ainoa vaihto-ehto Helsinki?

Kuljettaako mikään kuljetusfirma autoja kontissa esim juuri Helsinkiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu