YSTÄVYYSKORUT

Hei! Minulla on 2 hyvää ystävää, joille haluaisin ostaa joululahjaksi ystävyyskorut, ja samalla minulle:) Olisiko ehdotuksia, laittakaa linkkejä koruista alas!:) Kiitos jo etukäteen ❤️
261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voit ostaa materiaalit ja tehä itse
googleta askartelukauppa

Äänestä

Postin toimipisteissä ainakin omassa ystävyyskoruiässä noita myytiin. Klassisimpiahan ovat palapelinpalat ja rikkinäiset sydämet. Ystävyysrannekkeet sitten asteen verran luovempi idea. Punotaan itse naruista, semmoisia pakkauksia näkee ainakin kirppareilla. Punotut varmaan parempi ajatus, koska yleensä myynnissä olevat ovat tarkoitettu kahdelle, joten kolmen kimppa ystävyyskoruissa vaatiikin jo melkoisesti luovuutta. Itse tekemällä tietysti voi tehdä jonkun jutun, jossa on kolme yhteensopivaa osaa ja pistää ne ketjuihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Annazzh kirjoitti:

Hei! Minulla on 2 hyvää ystävää, joille haluaisin ostaa joululahjaksi ystävyyskorut, ja samalla minulle:) Olisiko ehdotuksia, laittakaa linkkejä koruista alas!:) Kiitos jo etukäteen ❤️

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu