opinnäytetyön aihe sosionomille(amk)

Hei!

Olisko kenelläkään hyviä ehdotuksia opinnäyttyön aiheeksi??? Mistä aiheista on tehty???
2578
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tässä opinnäytetyöaihe-ehdotus: "kannattaako yhteiskunnan maksattaa työtä vieruksuville sosiaaliavustusta - sosiaalipsykologinen näkökulma"

Äänestä

Moi!

Sun pitää miettiä, mikä sinua kiinnostaa..lapset, nuoret, perheet, mielenterveyskuntoutujat, vanhukset vai mikä? Se antaa aika paljon itelle vinkkiä..Ja sit mitä työelämä tarvitsee..meillä ainakin painotetaan, et oparista pitäs olla hyötyä työelämään..
Se voi olla jonkun kehittämistä, kysely, tapauskertomus ym..
Alku on tosi hankala..itekin kamppailen vielä siinä..pari sivua on teoriaa koossa..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuleva sosionomi(amk) kirjoitti:

Hei!

Olisko kenelläkään hyviä ehdotuksia opinnäyttyön aiheeksi??? Mistä aiheista on tehty???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu