Täältä on kadonnut kokonaan ketju, jossa käsiteltiin homojen oikeuksia. Miksi? Siksikö, että keskustelukumppanini jäivät alakynteen?
Mihin kadonnut ketju?
8
125
Vastaukset
- halutaan antaa mieli
Luterilaisuudessa yleensä vain halutaan vääristellä asioita! Onhan yleisesti tunnettua, että luterilaisuus opettaa kannattajilleen mm., että luterilaisuus on kristinuskoa ja vieläpä aivan oikea kirkkokin! Tällä tavalla tosiaan halutaan antaa mielikuva, että lahko olisi jotain paljon enemmän kuin se on koskaan edes mahdollista!
- ootko pipipi?
Mitä sinä sitten pörräät jatkuvasti täällä????
- koska
Homoille on omat palstat tämä on ihan normaalien heteroluterilaisten palsta.
- Jaa?
Jostakin syystä etusivullakin on lukuisia homoseksuaalisuuteen kielteisesti suhtautuvien kristittyjen avauksia...
Vai onko homoseksuaalisuuden rääpiminen normaalien heteroluterilaisten lempilaji?
Vastaan: on se mutta ei normaaleiden. - #vuodensana2014
Jaa? kirjoitti:
Jostakin syystä etusivullakin on lukuisia homoseksuaalisuuteen kielteisesti suhtautuvien kristittyjen avauksia...
Vai onko homoseksuaalisuuden rääpiminen normaalien heteroluterilaisten lempilaji?
Vastaan: on se mutta ei normaaleiden.Ehdotankin, että #heteroluterilaisuus valitaan 2014 vuoden sanaksi! #vuodensana2014
- kannatan mutta...
#vuodensana2014 kirjoitti:
Ehdotankin, että #heteroluterilaisuus valitaan 2014 vuoden sanaksi! #vuodensana2014
Kannatetaan mutta eikös se olisi homojen sortamista ja epätasa-arvoista ja vastoin homojen ihmisoikeuksi?
- ortopeti
Sellainen asia jäi askarruttamaan, että olivatko uteliaan mainitsemat ortodoksiherrat kovinkin persoja munkkirinkeleille.
- terveellisempiä vaih
Munkkirinkeleissä on liikaa rasvaa ja sokeria, miettikää terveellisempiä vaihtoehtoja, esimerkiksi kansallinen ruokakulttuurimme on tuottanut sellaisia. Elikkä ei tarvitse savolaisiin lörtsyihinkään turvautua!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001700Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561326Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?731275Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311018Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47916Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51913Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44872- 108840
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37830