Maailman loppu tulee 100% varmuudella 24 tunnin päästä. Mitä teet?
Mitä tekisit, jos maailmanloppu tulisi?
lelelelell
14191
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Lopetan Vartiotornin lukemisen. Seuraava kysymys.
En mitään. Jos tulisi menisin tapaamaan tyttöystävääni ja läheisiäni. Sanoisin kaiken sanottavan ja kertoisin kaikki totuudet.
En minä tiedä. XD Olisin todennäköisesti aika kipsissä ja saisin paniikkikohtauksen.
En ehkä mitään. Kaikki olisi yhdentekevää.
Miks sä kirjotit ton viestin, koska silloinhan sekin olisi yhdentekevää. Se on sama kuoletko tunnin päästä vai 100vuoden päästä, kaikki on yhtä yhdentekevää kuitenkin.
Mutta Jos olet nauttinut ja ollut onnellinen edes yhden hetken elämässäsi, olet hyötynyt siitä, ja se ei ole loppujen lopuksi ollutkaan yhdentekevä sinulle, sinulle joka olet olemassa, koska tiedostat sen.
Menisin yhden jätkän luokse... Eikä se ole Herre XD
Tekemään mitä?
Jaa'a. Kertoisin ainakin tunteeni syvällisesti, vaikka hän ne jo tietääkin ja tuntee samoin. Sitten koittaisin keksiä miten maailmalopusta voi selvitä
Riippuu mitä telkkarista tulee ja saako Arnoldsin donitseista minkä verran alennusta.
Ostaisin velaksi mahdollisimman kalliin pelikoneen, pelaisin jonkin keskenjääneen pelin ja söisin Kartanon tilli & kermaviili -perunalastuja. Ei niitä luottotietoja tuonpuoleisessa tarvitse ;)
Olisin perheeni ja ystävieni kanssa. Kävisin järvenrannalla vielä viimeisen kerran. Ostaisin lempikarkkejani kaupasta. Söisin kaikkea hyvää, mutten liikaa, ettei tulisi huono olo. Katselisin valokuvia. Yrittäisin elää kuin normaalisti, mutta tuntien joka hetken.
Jos en olisi kotona, ostaisin junalipun kotiin ja jos juna olisi täynnä, menisin jonkun kyydissä autolla ja jos tiet olisivat ruuhkaisia, lahjoisin jonkun viemään minut moottoripyörällä...
- fnfn
Estän sen
Hyvä valinta, mutta itse en tekisi sitä, ellen olisi varma, että ihmiset saisivat tietää teostani.
Hyvästelen rakkaani ja kuolen. ;)