Toinen toistaan kauniimpia ja seksikkäämpiä naisia näki Cartagenassa. Eikä mitään leikeltyjä silikonibimboja, vaan todella luonnonkauniita niinkuin latinalaisen Amerikan naiset yleensä ovat. kaiken kaikkiaan upeita ja ystävällisiä ihmisiä, hyvin tunteellisia ja sydämmellisiä. Vaikka Kolumbiassa on paljon köyhyyttä, rikollisuutta, sisällissotaa, niin ihmiset jaksavat hymyillä ja osoittaa vilpitöntä ystävällisyyttään. Miten paljon me suomalaiset voisimme oppia heiltä. Meiltä löytyy kaikki palvelut ja edut ja saamme elää turvassa rauhan oloissa ja silti olemme enimmäkseen pahantuulisia.
Vastaukset 7
- Coronel del Monte
Heteromiehenä tietysti samaa mieltä kolumbialaisista naisista. Mutta mikäs se oli se punainen lanka, suomalaisten mollaaminen? Tarvitseeko sitä muka tuoda Kolumbia-ketjuun, jossa on muutenkin vähän asiallista informaatiota???
Näin eilen Escobar -elokuvan. Alussa María sanoi Nickille, että te ulkomaalaiset tulette tänne näkemättä maan ongelmia. Uskon, että moni, hyvin moni, kolumbialainen valitsisi asua Suomessa jos voisi.
Siinä mielessä tuollaisesta hymyilemisestä kynnyskysymyksen tekeminen on aika rajoittunutta. Saisit katsoa enemmän kokonaisuutta ja valittaa itse vähemmän. - LaRampa
Vai ovat kolumbialaiset naiset "luonnonkauniita"! No ehkä joltain osin mutta nuorten naisten ehdoton säästötavoite on 2000USD, millä saa silikonit.
- sitä_samaa
On kyllä hyvännäköiset naiset Kolumbiassakin hyvännäköisiä. Rumat kolumbialaiset naiset ovat yhtä rumia kuin muuallakin. Yleisarviona sanoisin että hyvännäköiset ovat harvassa siellä kuten muuallakin. Erilaisuus tietysti voi olla kiinnostavaa ensialkuun.
- Oldog75
Tosi on.
- Snoopy55
Agree
- Matti750
Kyllä suomalaisetkin naiset mut jämäköittää.
- Paisalandia
"Hyvännäköiset yhtä harvassa kuin muuallakin..." Näitä väsyneitä länkyttäjiä, jotka eivät millään halua nähdä kolumbialaisille naisille tyypillistä hoikkaa vartaloa, paksuja korpinmustia hiuksia ja sitä kaikkea vaivaa, jonka he näkevät ulkonäkönsä eteen.
Suomalaiset (liian helposti ylipainoiset ja pukeutumisestaan paskat välittävät) pirkot ovat muka automaattisesti samalla viivalla. EIVÄT VARMASTI OLE. Mutta pysy sinä toki heissä, ei helmiä sialle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1421670- 1541134
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi349992Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät70980- 69768
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56743- 69701
- 38654
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi8623Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33591