Mahdollisesti maailman kauneimmat naiset

Viva Colombia

Toinen toistaan kauniimpia ja seksikkäämpiä naisia näki Cartagenassa. Eikä mitään leikeltyjä silikonibimboja, vaan todella luonnonkauniita niinkuin latinalaisen Amerikan naiset yleensä ovat. kaiken kaikkiaan upeita ja ystävällisiä ihmisiä, hyvin tunteellisia ja sydämmellisiä. Vaikka Kolumbiassa on paljon köyhyyttä, rikollisuutta, sisällissotaa, niin ihmiset jaksavat hymyillä ja osoittaa vilpitöntä ystävällisyyttään. Miten paljon me suomalaiset voisimme oppia heiltä. Meiltä löytyy kaikki palvelut ja edut ja saamme elää turvassa rauhan oloissa ja silti olemme enimmäkseen pahantuulisia.

7

414

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Coronel del Monte

      Heteromiehenä tietysti samaa mieltä kolumbialaisista naisista. Mutta mikäs se oli se punainen lanka, suomalaisten mollaaminen? Tarvitseeko sitä muka tuoda Kolumbia-ketjuun, jossa on muutenkin vähän asiallista informaatiota???

      Näin eilen Escobar -elokuvan. Alussa María sanoi Nickille, että te ulkomaalaiset tulette tänne näkemättä maan ongelmia. Uskon, että moni, hyvin moni, kolumbialainen valitsisi asua Suomessa jos voisi.

      Siinä mielessä tuollaisesta hymyilemisestä kynnyskysymyksen tekeminen on aika rajoittunutta. Saisit katsoa enemmän kokonaisuutta ja valittaa itse vähemmän.

    • LaRampa

      Vai ovat kolumbialaiset naiset "luonnonkauniita"! No ehkä joltain osin mutta nuorten naisten ehdoton säästötavoite on 2000USD, millä saa silikonit.

    • sitä_samaa

      On kyllä hyvännäköiset naiset Kolumbiassakin hyvännäköisiä. Rumat kolumbialaiset naiset ovat yhtä rumia kuin muuallakin. Yleisarviona sanoisin että hyvännäköiset ovat harvassa siellä kuten muuallakin. Erilaisuus tietysti voi olla kiinnostavaa ensialkuun.

    • Oldog75

      Tosi on.

      • Snoopy55

        Agree


    • Matti750

      Kyllä suomalaisetkin naiset mut jämäköittää.

    • Paisalandia

      "Hyvännäköiset yhtä harvassa kuin muuallakin..." Näitä väsyneitä länkyttäjiä, jotka eivät millään halua nähdä kolumbialaisille naisille tyypillistä hoikkaa vartaloa, paksuja korpinmustia hiuksia ja sitä kaikkea vaivaa, jonka he näkevät ulkonäkönsä eteen.
      Suomalaiset (liian helposti ylipainoiset ja pukeutumisestaan paskat välittävät) pirkot ovat muka automaattisesti samalla viivalla. EIVÄT VARMASTI OLE. Mutta pysy sinä toki heissä, ei helmiä sialle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      75
      2852
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2358
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2208
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      11
      2129
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1554
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1449
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1247
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1100
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1087
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1044
    Aihe