Kovaan työkäyttöön vain ammattivehkeet kelpaa.
http://www.tekniikkatalous.fi/ict/finnairin ohjaamoihin tabletit ei kelvannut surface eika ipad/a1031956
http://www.tekniikkatalous.fi/ict/finnairin ohjaamoihin tabletit ei kelvannut surface eika ipad/a1031956
Vastaukset 10
Vanhimmat
http://www.lelux.com/
lelumiehelle lelux
Noilla leluilla ne linuksin käyttömäärät näyttävät niinkin isoilta - tietokoneisiin leluksit eivät vain käy!
Jännä laite, taidanpa hankkia.
Kunnon tabletti?
Windows 8:han siinä piilee.
Mitä tuosta nyt kehuskelemaan. Ehkä hieman parempi kotelo, joka kestää lentokiihtyvyyden.
Vindovs tuhoo!!! Heti kun Finnair osti vindovsseja niin sijoittajat myyvät osakkeensa paniikissa pois!
http://www.talouselama.fi/uutiset/rahastojatti myi pois kaikki finnairin osakkeensa/a2279343
Viisaita ovat - kaikkihan tietävät että eihän se vindovs toimi! Kohta BSODITTAA Finnairin koneet lähtiessä ja laskeutuessa! Konkurssihan siitä tulee ruumiiden lisäksi!
Finnair alkaa kaatua, joten sen tabletvalinnoilla ei ole enää merkitystä. Sijoittajat vetävät rahansa pois ja se alkaa olla siinä. Halpalentoyhtiöt voittivat, mutta se oli nähtävissä jo monta vuotta sitten. Miksi helvetissä lentäisin itsekään Finnairin kalliilla lippuhinnoilla kun pääsen Eurooppaan ja muuallekin paljon halvemmilla hinnoilla esim. Ryanairilla, Air Balticilla ja Norwegianilla? En varmaan maksa satoja euroja Finnairille kun voin maksaa pari kymppiä maksimissaan halpalentoyhtiölle samasta lennosta.
En käy kalliissa suomalaisissa ruokakaupoissakaan vaan asioin päivittäisasiat Lidlissä kolme kertaa halvempaan hintaan. Eikä jää verorahoja Suomen kapitalistihallitukselle kun en maksa Suomalaiselle kaupalle kerran.
Mikset lidlin sijaan hae ruokia roskiksiata?
Tuskin silloin mitään hälytyslaitteita ostetaan, jos tarvitaan tabletti! Eipä ole jutuissasi paljoakaan tolkkua.
Missä Linux, siellä juhlat ja lippu salossa.
Voiko linux tubuttimella tehdä hillo munkkeja?
Hik.