Onko muilla Xerox vahatulostimen omistajilla ongelmia haamukuvien kanssa? Meillä tulee edellisten tulosteiden tekstejä näkyviin haamukuvana seuraavalla tavalla, jota voit kokeilla helposti itsekin:
1. Mikäli olet tulostanut viimeiset 10 tulostetta vain kuvia tai tulosteita joissa ei ole tekstiä koko sivun alueella, printtaa ensin yhden arkin täydeltä tekstiä. Laita paperi syrjään, et tarvitse sitä enää.
2. Ota uusi paperi ja printtaa työ, jossa on tummia alueita, ei aivan mustalla. Helpoimmin suoritat testin jos printtaat koko sivun tummalla peitolla.
3. Printtaa toiselle puolelle mitä vain.
4. Katso ensimmäistä puolta ja peilaa sitä valoa vasten. Erityisesti sivun ylälaidassa pitäisi olla kuvioita ja tekstejä aiemmista tulostuksista. Tai siis ei pitäisi olla, mutta meillä niitä siellä ilmenee. Asiaa ollaan kyllä korjaamassa, mutta olemme saaneet ristiriitaista tietoa siitä onko sama vakava ongelma kaikissa vahatulosteissa.
Meillä ilmeni siten että tulostimme pelokortteja ja padassa, joka oli n. 1 x 1 cm kokoinen tumma alue luki "Tilausnumer". Hätkähdimme ja lähdimme selvittämään asiaa Xeroxin kanssa.
Kannattaa olla varovainen, ettei vahingossa vuoda tärkeitä tietoja kaksipuolisissa töissä. Täysi musta on vaikuttanut turvalliselta väriltä.
Vahatulostimen haamukuvat
1
133
Vastaukset
- vahavuotaatietoja
Nyt on käynyt ilmi, että tämä on vikatilanne, joka voi ilmestyä satunnaisesti ja hävitä joksikin aikaa. Jos on huoltosopimus niin huolto ei mahda tälle mitään ja näyttää siltä ettei Xeroxia kiinnosta että heidän koneensa vuotavat tietoja. Kuitenkin ratkaisuksi on nyt tarjottu suurempia, vähintään 100 kpl tulostusmääriä. Meillä ei ole tarkkaa kirjaa pidetty, mutta voi olla että joku viikko on jäänyt alle tuon. Pidämme huolen että 100 kpl täyttyy viikoittain ja raportoimme jos haamukuvia ilmenee.
Toistaiseksi haamukuva on kadonnut, kun viime aikoina on tullut tulostettua vähän enemmän. Toivottavasti tuo on ratkaisu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163381
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit202076En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321865- 181861
- 821778
- 261572
- 291430
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91384Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361377Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111324