https://www.google.fi/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=win32 bundled toolbar google.d
menee karanteeniin onko vaaraton vai vaarallinen?
menee karanteeniin onko vaaraton vai vaarallinen?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
siis tämä nyt en tiedä löytyykö muuta http://i1124.photobucket.com/albums/l563/Toni_Smolander/Win32BundledToolbarGoogleD_zpsa3dc1fd6.jpg
Ennemmin vaarallinen kuin vaaraton.
Tuskin tuollaista toolbaria tarviit kuitenkaan.
Toolbar ei ole yleensä haittaohjelma mutta haitallinen koska se hidastaa selaimia ja konetta.
Kannattaa ajaa tämä ohjelma vielä läpi: http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/
Nykyiset näytöt ( pl. Pivot) ovat niin tautisen matalia että ylimääräisistä toolbareista ei ole kuin haittaa.
Oliko väärä positiivinen? Eilen kun latasin CCleanerin uuden version piriformin sivulta virustotal ilmoitti tuollaista.
Juuri tuo ESET
http://forum.piriform.com/?showtopic=40552
Toimii kyllä, siis hallitse karanteenia
Pistä vaikka karanteeniin, eikö sen saa sieltä palautettua?
Vai mitä on muut mieltä?
Saa sieltä.
Kyllä se asentaa kannattaa jos tuntee sitä tarvitsevansa.
Moneen koneeseen on asennettu jos jonkinlaista kirjotus/laskenta ohjelmistoo vaikei niitä käytettäskään on vaan hienoo et on (tiedätkö) sellanenkin. ;)
Joten jos joku ohjelma netissä tulee vastaan niin tottakai se asentaa kannataa jos et asenna niin sittenhän sulla EI OLE SITÄ jos joskus se otetaan puheeksi vai?