Linshof i8
Linshof i8
1275
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Onpas melko mielenkiintoinen luuri. Vain reilut 300e noilla ominaisuuksilla. Luulis et tää on jokin pila?
Ominaisuuksiltaan hyvä mutta se tärkein tieto puuttuu eli päivitysten saatavuus.
No eipä se one olus onekaan niitä päivityksiä tyrkytä..
2-vuoden päivitystuki ja Android 5.0 tulee 90 päivän sisällä siitä päivästä jolloin Google julkaisi Android 5 lähdekoodit ym muut.
Pistetään pakettiin OnePlusOne ostoaikeet ja kutsut roskikseen...
Helmikuun alussa pamahtaa:
http://www.giga.de/smartphones/linshof-i8/
Lisää infoa!
En usko, feikki voi olla.
Ihan artikkelin kirjoittajat Saksassa epäilevät tätä kanssa.
http://www.giga.de/smartphones/linshof-i8/
Jos tämä Linshof homma todella tulee saataville, niin se on esimerkki siitä, miten turhaa olisi ennakkotilata esim. Jolla tablettia, kun Linshof tabletti tulisi saataville noilla spekseillä samoihin aikoihin (jos siis tulee, kun lähemmin kaikki tukisivut ym. tulisivat puheitten perusteella saataville julkaisun aikoihin) Kuka tietää? Mutta vaikuttaa siltä, että puolenkin vuoden odottelun aikana voi ilmaantua mitä vain. Jostain luki että Linshof tabletti maksaisi jotain 360 dollaria, jos nyt tuo likimain on oikea.
https://www.flickr.com/photos/linshof/with/15870140712
Linshofin taru jäi lyhyeksi
http://taskumuro.com/linshofin-taru-jai-lyhyeksi-nyt-jo-lappu-luukulla
No sitä ne Venäjä pakotteet teettää, seuraukset on globaalit. Hämärä laskeutuu EU:nkin markkinoille ellei pidemmällekin. Odotellaan vaan rahamarkkinoiden sekoilua.
Tai pitäisikö paremminkin sanoa, että poliitikot tai päättäjät tai vastaavat eivät enää muista, että markkinat on globaalit, ei ole enää kyläkaupan aika.
Uutislinkki:
http://futurezone.at/produkte/oesterreichischer-smartphone-hersteller-linshof-gibt-auf/103.608.176
Ei kai aivan poissuljettu ole, että puhelin vielä jotain kautta ilmestyisi, mutta tabletti ei, koska oli piirustuspöydällä. Tällainen vaikutelma jäi.