Subtitle ei näy, Auttakaa te viisaat!

Latasin tiedoston bittorrentilla sivustolta: http://www.sailormooncenter.com/ tiedosto oli nimeltään: Sailor Moon R (OGM)
Sen tiedoissa oli: Language: Japanese
Subtitle: English/Off

Mutta nyt kun olen ladannut en saa tekstityksiä enkuksi... Olen katsonut jaksoja Windows media playerillä, mutta voiko olla niin, että se ei tässä tapauksessa käy? Jos kukaan tietää mitään, niin pyydän auttakaa minua! Olen koko viikon tätä tiedostoa ladannut ja nyt kun ajattelin pääseväni katsomaan sailor moonia, niin kävi näin...
3380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

OGM tiedostojen soittaminen voi olla vähän ongelmallista jollei tiedä mistä kiikastaa. Eli siis nuita OGM tiedostoja on hiukan hankalampi soittaa kuin normaaleja AVI tiedostoja. Ero tulee siitä että OGM:ssä voi yleensä valita subit päälle/pois, ja usein jopa englanninkielisen dubin ja alkuperäisen dubin välillä.

Haeppas netistä sen niminen soitin kuin VideoLAN. Se soittaa lähes kaikkia soitettavissa olevia tiedostoja aina videoista musiikkiin. Tällä pitäisi hoitua. Dubbien ja subbien vaihtaminen siellä ylhäällä olevien valikoiden kautta (jos sellaisia siis on valittavana). Ei pitäisi olla kovin vaikeakäyttöinen.

Äänestä
  • Arvaa kuka puhkesi melkein kyyneliin, kun latasin tuon soittimen ja tekstit tulivat näkyviin! Kiitos todella paljon, jos voisin niin lähettäisin sinulle korillisen tuoreita pullia(leivon tänään) ja ainakin sata ruusua! Kiitos kiitos sinulle!!! Pelastit koko viikonloppuni.. Olin nimittäin suunnitellut lokoisaa viikonloppua katsellen Sailor moonia, mutta sitten en saanut tekstityksiä--- Kiitos sinun nyt viikonloppu onnistuu!
    PS: kaikille muille saman ongelman saaneille kannattaa siis hankkia tuo soitin esim. osoitteesta: http://www.free-codecs.com/VideoLAN_download.htm

    PPS: Kiitos sinullekin Hotaru, kun vastasit viestiini.. Olisin koittanut toisena sinun ehdotustasi x) Oikein paljon kiitoksia!

    Äänestä

Täytyy soittaa BSPlayerilla. Tai niin saat tekstit, ja joskus ielä olikin jotain BSPlayeriin liittyvää. Mutta hermostuin siihen, koska ääni pätki koko ajan, ja sitä edellinen lataamani BSPlayer näytti kuvan myöhässä äänestä. -__-' Joten en enää lataa sieltä vaan Anime Avattaresta nuo ensimmäisen ja toisen kauden torrentit, siellä ne on AVI-tiedostona, jotka Madia Playerikin näyttää kunnolla. ^^

Äänestä

Kommentoi aloitusta


murokeksi kirjoitti:

Latasin tiedoston bittorrentilla sivustolta: http://www.sailormooncenter.com/ tiedosto oli nimeltään: Sailor Moon R (OGM)
Sen tiedoissa oli: Language: Japanese
Subtitle: English/Off

Mutta nyt kun olen ladannut en saa tekstityksiä enkuksi... Olen katsonut jaksoja Windows media playerillä, mutta voiko olla niin, että se ei tässä tapauksessa käy? Jos kukaan tietää mitään, niin pyydän auttakaa minua! Olen koko viikon tätä tiedostoa ladannut ja nyt kun ajattelin pääseväni katsomaan sailor moonia, niin kävi näin...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu