Olen käyttänyt Nikonia F3 mallista alkaen, "järjestyksessä", F5:een asti (80-luvulta tähän päivään). Nämä Nikonit olen hankkinut n. vuoden vanhoina, siis käytettyinä.
Digiaika koitti minulle '99. Sen jälkeen olen kokeillut eri malleja, tällä hetkellä työkaluina on kaksi Nikonin digijärkkäriä.
Laitteet, niin nuo käytetyt kuin uudetkin, ovatn välillä menneet rikki, yleensä omasta syystäni. F5:sta käytin takuuhuollossa kerran, muiden kanssa ei ole takuuhuoltoja tarvittu.
Koskaan ei ole ollut mitään, minkäänlaista ongelmaa huollon toimenpiteiden tai asiakaspalvelun kanssa. Ei varsinkaan sellaista, jonka seurauksena pitäisi paiskia ovia tai vaihtaa vuosikausia kehittynyttä työkalujärjestelmää (objektiivit, lisälaitteet, knowhow, ym.) toisen merkkiseen. Siihen vaaditaan enemmän kuin hetken mielijohde tai yksi "riita".
Osta huoletta Nikon
d2h2
2
1586
Vastaukset
- S2.
Mikä v**tu siinä on, kun täällä valokuvaus-osiossa on niin idiootteja kirjoittajia, että kopioivat sammat viestit useammalle osastolle. Kas, kun et vielä kirjoita otsikolla "Tiedätkö" tai "Lue tämä".
- Juujuu
Mutta oletkin ostanut nikonit suomesta?
nikoninhan huolto ei korjaa esim Saksasta ostetuja.
Samaa mieltä olen edellisen kirjoittajan kanssa, älä kopioi nikonin ylistysvistiä jokapaikkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513555Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1082387Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5922266Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192016KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar741664Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431658- 201638
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1361512- 281436
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?921401