KLM, ei vakuuttanut

Mielummin joku muu

Lisätään tänne nyt omakin kommentti KLM:stä kun palsta on niin hilajinen. Lensin viime vuonna Mexico Citystä Amsterdamiin KLM:n jumbolla. Lentoemännät todella tympeitä, koneen sisätilat oli kuin 80-luvulta ja koneessa oli kylmä kuin Siperiassa. En lennä toiste jos ei ole pakko.

4

713

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ranskanpaska

      KLM on AF:n omistuksessa ja lentää vanhoilla koneilla. Itse emoyhtiö Air France on yksi surkeimpia lähes joka suhteessa, ei vähiten "kotikenttänsä" (de Gaulle) vuoksi. Siis jos valita pitää niin lennän mieluummin Kelmillä jossa henkilökunta on edes ystävällistä. Flying Blue jäsenyys on ihan turha. Nostavat kaukolentojen pistemääriä mielivaltaisesti. Esim Havannaan pisteitä tarvittiin ennen 60 000, nyt 180 000, kun sain 6t täyteen! Lähetin korttini takaisin terveisillä että en tee sillä mitään. Pisteet lahjoitin kaverille.

    • EiEnääToiste

      Amsterdam -JFK ,laukut hukassa viikon ?

      • Gospodinx

        Lensin noin 2 v sitten Hki - Amst - Bkk ja takaisin. Minä oli tyytyväinen palveluun ja matka oli vielä halpa - jokin alennus oli kysym. Ilmaiset juomat hymyilitti ja tuli niitä sitten juotuakin - kuitenkin asiallisesti;-D!!


      • Näinhseon

        No tottakai joit, olethan säälittävään kansakuntaan kuuluva reppana-suomalainen.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 126
      1563
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      203
      1016
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      149
      645
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      232
      536
    5. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      499
    6. 31
      490
    7. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      11
      444
    8. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      183
      444
    9. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      41
      426
    10. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      18
      403
    Aihe