Käväisin 1. kertaa tuolla chat-huoneen puolella. Kertokaa ymmärtämättömälle, että mistä siellä on kysymys. Ketään tuttuja nickejä siellä ei ollut yhtään. Käytetäänkö siellä eri nickejä, vai eikö kukaan esim. 60 ikäryhmästä siellä viitsi käydä? Vai eikö vain tuolla hetkellä ollut? Antakaa pientä vinkkiä. Etsitäänkö siellä seuraa tositarkoituksella eikä vain voi mennä jutskaamaan. Heippa tältä päivältä ja hyvää yötä!
Chat-huoneet
Aija
5689
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ja siellä käymisestään.Itse en ole koskaan kurkistanutkaan, mutta sen käsityksen olen kuulopuheiden perusteella saanut, että siellä on vähän vilkkaampaa kuin näillä palstoilla.
En oikein jaksa uskoa, että kukaan sielläkään hakee mitään "tositarkoituksella" seuraa.
..koska olenkin ollut ns ikärasistin maineessa kun olen julkituonut mielipiteenäni, että ajattelen nykyisestä nuorisosta vähän niinkuin p...stä vedetyltä vetelältä ja haisevalta, limaisen sotkuiselta tuntuvalta mielipide-erostamme.
paljonkin aiemmin.
Nykyään harvemmin,ja nikit siellä on vaihtuneet,mielestäni kielteiseen suuntaan.
Ei aina tiedä onko nikin takana mies vai nainen,(eihän varma voi olla vaikka nikki niin väittäisi)
Katselen puheenkulkua ja kun se joskus etenee kivasti, naurattaa.
Kyllä siellä niinkuin täällä muuallakin saa"nenilleen,mutta tottuuhan siihenkin.
On esim.60 joku löytänyt ystävänkin,mutta ei kai se päätarkoitus ole ,aikaa sinne tullaan täyttämään.
Joskus ,kun jutut on soljuvia ,ja tekee mieli ottaa kantaa,teen sen.
Aija juttele vaan ,jos siltä tuntuu,kyllä sieltä juttukaverin saa,kun vain osalistuu.
On se niinkin,että tutuiksi tulleet nikit puhuvat paljon keskenään ja uuden on vaikean tuntuista päästä mukaan, mutta pian tutuksi tulee.
ja tykkään että ikäihmisiä on ainakin siinä ryhmässä --kyllä sen voi klikata pois jos joku ei ole asiallinen --ei ole pakko ottaa sivulleen hänen kommenttiansa,ja kai se on ihan sama onko juttukaveri eri ikäinen _:):)
olen kerran eksynyt chat-huoneen puolelle ja todennut että kyllä siellä puhutaan paljon kuviteltua totuutta, se on ilmeisesti "yksinäisten" itseään tuntemattomien ihmisten paikka. Sättäily yleensä saattaa olla ajanvietettä joillekin, mutta kun siitä tulee toinen elämä, joka sotkee monta asiaa mennessään liian pitkälle. Esim. tapaamiset, viestien lähettelyt ja soittelut...jopa häirintäsoitot, niin siinä jo rupeaa perhesopukin kärsimään jne..
Mitähän tarkoittaa nuo ikäryhmät....??? Jos 70-eläkeläinen mies sättäilee 40-ikäryhmässä, niin kyllä siinä kekseliäät tytöt pistää vaarin pään sekaisin.