Takalasin lämmittimen katkaisin

Sattuisko joku tietämään, miten Golf IV:n takalasin lämmittimen katkaisija helpoiten saadaan vaihdettua? Ei kai koko kojelautaa tarvi irroittaa sen takia?
2236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tarkista ensin sulake ja rele.

Äänestä
  • Vika on itse asiassa siinä, että katkaisin muuten toimii ihan ok, mutta sen painokytkimestä irtosi sellainen pala, että merkkivalo kiiluu silmiin pimeässä ajettaessa. Saisihan sen tietenkin teipinpalalla estettyä, mutta kun tuli sitä varten uusi katkaisija hankittua, tekisi mieli se vaihtaa. Aikaisemmissa Volkkareissa nämä vastaavat kytkimet sai irroitettua varovasti kampeamalla, mutta nyt meni sormi suuhun. Kiitos kuitenkin vastauksestasi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Että läpi näkyisi kirjoitti:

Sattuisko joku tietämään, miten Golf IV:n takalasin lämmittimen katkaisija helpoiten saadaan vaihdettua? Ei kai koko kojelautaa tarvi irroittaa sen takia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu