http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/puutavarakuormassa-jopa-26-tonnia-ylipainoa/1937748
Painot nousi 76 tonniin. Orpe ajaa 94 tonnisella laillisesti puuta Kaakkois-Suomessa.
Ja jotkut ajaa kymmenien tonnien ylikuormalla...
26 tonnia ylikuormaa
6
1442
Vastaukset
- löysä tikku
Eiköhän se orpe ala ajaaa kovemmil kuormil ku tutkimukset päätty ja seuranta loppuu.
Ainoa ratkasu noihin järjettömiin ylikuormiin on kovemmat sakot.
Niin sit kukaan ei viiti enää ottaa riskiä. - saksanseisojavoimaa
mitä siinä ihmettelemään ,ei siinä mitään ylikuormaa ole,jos kaikki on mahtunut kyytiin.
Piruako siinä siunailemaan ,aikasemmin jeesusteltiin muutaman tonnin ylikuormaa joka nyt ajetaan laillisesti.
Menkööt Poliisit oikeisiin töihin puskista ja parkkipaikoilta kyttäämästä rehellisiä työntekijöitä.
Tässä maassa riittää oikeitaki rikollisia ,mutta nämä lehmäntissit luulee olevansa jotain antisankareita sakottaessaan ja kiusatakseen rehellista autoilijaa yrittäjää/työntekijää.
Pirunko väliä sillä on ,jos ihminen tehnyt/ajanut jonku tunnin yli työajan ,kuka senki on suuressa viisaudessaan päättänyt kuinka paljon kukakin saa töitä tehdä.
Tämä maa kaatuu kovaa kyytiä tähän hemmetin hyvinvointi velliperseitten ja siloposki yhteiskunnan tekemiseen ,jossa työntekokin on tehty rangaistavaksi.
Kaikki työttömät maahanmuuttajat ja muuten vain vetelät uusavuttomat heti vesuri käteen ja risusavottaan ,jos ei lähe kaikki tuet pois.
Syökööt sitte vaikka myyriä.
Saatara yrittäkää edes hävetä.- uskova2
saksan-painu sinne saksaan noine kusipäisine lausuntoinesi kanssa
- mitä v*ttua
Ei tämä ala tervehdy ikinä, jos poliisikin valvonnassa vaan kirjoittelee sakkoja ja huomautuksia ilman kuljettajakorttia tai toisen kuljettajakortilla ajamisesta.
- Ooli
Missä luuraa Peter Åkerman?
- Fergusson
Etpä ole täällä paljon kirjoittelemassa ja v...ulemassa,kun se 26 tonnia tukkia retkahtaa hajoneesta rekasta sun autos päälle jossain mutkassa.Sitten oot vielä valittamassa kun tiet on huonossa kunnossa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m644041Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7163845Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3993649Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o863471Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363209Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja582698- 502685
- 1212562
Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise142219Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182219