Pitäísi meidän iässä jo olla oppi päässä. Ei ole kuitenkaan vaan sydänsuruja ja pahaa mieltä kun ainakin minä olin syväsi rakastunut tai oikeasti rakastanut miestä, joka olikin sitten p...kiainen eli jakoväli.
Miksi naiset AINA rakastuvat...
Ei rentutar
101148
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Toi miksi naiset aina rakastuu meihin renttuhin,on ainoa toivonkipinä meikäläisen romantiikan kaipuulle
Tunteethan ne vie, minkäs sille ihminen voi?
Joku sentään on tunnustautunut rentuksi. Muuten, ei rentut tajua mitään romantiikasta. Alussa leikkivät romantikkoa vaan jatkossa, äkkiä heidät tunnistaa. Kokemusta mullakin joskus, enää en usko mitä sattuu silmänlume juttuja.
Jo toinen kerta tänä vuonna kun rakastun toivottomaan tapaukseen. Siis siinä mielessä, että minulla ei ole mitään toivoa vakavammasta suhteesta. Mies on tavallaan varattu ja kyllä osoittaa kiinnostusta, mutta kyllä nainen huomaa, ettei olla "tosissaan" kiinnostuneita. Oli nimittäin sellainenkin mies kierroksessa, joka jo parin kuukauden päästä kosi, mutta minä en taas ollut ollenkaan tosissani. Mutta nää kaksi puoliksi varattua: yöunet ja ruokahalutkin meni kun olin niin rakastunut. No olihan siitä se hyöty, että monta ylimääräistä kiloa karisi sen sileän tien :)
Tiedän vaan, että jos näistä miehistä kumpikaan ottaisi yhteyttä, olisin taas mennyttä.
Miten saisin itseni irti moisista?
Hyvin alkanut juttu on mulla murenemassa kun nainen rakastui heti korviaan myöten ja vyörytää sitä rakastumistaan mulle. Mä en todellakaan ole rakastunut enkä ymmärrä että kuinka niin nopeasti voi rakastua kun vaan kirjoiteltu on ja kerran tavattu. Ottaa päästä
joskus hyvä keino päästä irti miehestä kun alkaa siina roikkumaan-ei tarvii selitellä muuta kun odottaa kun mies ottaa jalat alleen.
Et tainnu tajuta. Tajuatko mitään?
Joo, ei ole kivaa kun toinen alkaa roikkua kiinni, kuvitellen rakastuneensa hetkessä. Ihastua voi tietenkin hetkessä-ei rakastua.
Minussa on roikkunut sitkeästi kiinni 3 vuotta mies, joka uskoo rakastavansa minua, ja väittää meistä vielä joskus tulevan jotain.
Ei ole kivaa, varsinkin kun olen kiltti luonne, enkä halua karkoittaa häntä ilkeästi haukkumalla. Onneksi asuu omassa kämpässä, ja enimmäkseen puhelimessa jankuttaa tapaamisia ja rakastamistaan!
Joo, kyllä olen selkeästi tehnyt selväksi, että emme seurustele eikä meistä tule ikinä paria.
Olen ihan samaa mieltä, että oppi pitäisi olla päässä. Miksi se sitten ei ole, siksikö kun kysymyksessä sillä kertaa on aivan väärä puolisko. Vai siksi,että on itse kokenut antavansa enemmän kuin saa. Jos peliin ryhtyy ei kannata paljastaa heti omia korttejansa koska silloin pelistä tulee mielenkiinnoton. Peli pitäisi myös lopettaa heti alkuunsa jos huomaa, että jaossa on tullut aivan epäsuhtaiset kortit. Taitavat pelaajat nauttivat pelistä ja oppivat toisiltaan koko ajan, eivätkä halua lopettaa sitä useammankaan jakokierroksen jälkeen. Pelejä riittää, niitä voi ja kannattaakin vaihdella. Vaikka nimitys, peli kuulostaa juuri siltä mitä se on, niin pelissä vasta oppii tuntemaan toisen osapuolen ajatusmailmaa. Esim. sököpeli näyttää varsin simppeliltä, mutta todellisuudessa se vaatii taitoa ja tarkkaa tilanne analyysiä, kuten elämässäkin. Kunnos shakkimatsiin ei edes elämä riitä.
"Jos peliin ryhtyy ei kannata paljastaa heti omia korttejansa koska silloin pelistä tulee mielenkiinnoton".
Mielestäni elämä ei ole mihinkään peliin verrattavissa, aivan älytön ajatus minusta. Jos pelaa toisen kanssa on se sama kuin epärehellisyys.