Moikka nyt kyllä huomaatte pian että on naisen tekemä kysymys, mutta paljonko maksaa sellainen valkoinen sisäkatto missä on kohotettuja koristekuvioita?
KORISTEKATTO!!
Ninni
42785
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tervehdys, löytyy nyt oikeitakin kipsisiä kipsilista.fi, en ole aiemmin törmännyt, oikeisiin, vertasin styroksisiin ja olivat saman hintaisia ainakin suuremmat mallit
niin että paljonko maksaa neliöltä?
Meille tuli itse laitettuna koko katto 25m2 noin 500euroa, asennettuna olis ollut 1000, malleja on joitain www.kipsilista.fi ja sieltä ideakuvasto
kipsilevyt siis kattoon jos ei oo valmiiksi jo tai betoni tms sileä katto olemassa. siihen sitten liimataan koristeet kiinni ja maalataan päälle. todennäköisesti k-rauta on lähin ostopaikka ja bauhaus halvin. ei vaadi koneita tms ja onnistuu kun osaa mitata.