Sagmar7

Anniina26

Heippa ! Miltäs ensi vuoden kuviot tummalle 48v naiselle. olen kokennut suuria muutoksia viime vuosie aikana, sairastelu ja iso leikkaus, ja taloudellista "konkurssia.Olen myöd eronnut vuosia sitten. Miltäs tuleva vuosi näyttää rakkauden, työn ja talouden kannalta ? Joko jo helpottaisi ? Kaunis kiitos vastauksesta ! :)

3

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nostan sagmarille

      Nostan

    • Unelmat ja valinnat ovat suurin kysymys sinulle nyt, miten tästä eteenpäin, lähinnä on kysymys siitä että olet tyytymätön tilanteeseesi etkä voi tehdä sille oikein mitään, kaikki tuntuu olevan vähän liikaa. Rakkaudessa tulee esiin juuri nyt sekavuus kun ei ole valmis päätöksissä eikä tiedä mitä tehdä siis, jotenkin et tule olemaan yksin tai kaipaat tätä yhteyttä jonkun kanssa ensi vuonna mistä kuitenkin puuttuu jotain mikä mahdollistaa toteutuksen; mitä ensi vuosi antaa sinulle kokonaisuudessaan on juuri sitä että vaikeudet voitetaan ja suunnitelma eteenpäin on selkeä, ei enää sekavuutta eikä epävarmuutta tällä alueella. Tämä tulee mahdollistamaan kasvun ja lämmön rakkauselämässäsi eteenpäin. Työasiat ovat jotenkin epävarmalla pohjalla nyt, johtuen tästä turvattomasta tilanteesta ja ensi vuosi on vähän asioiden kaunistamista tässä epätasapainoisessa tilanteessa, miten kääntää tilanne. Ja selvästi luulen että kysymys on sairasteluun liittyvistä asioista koska saan tätä samaa sairauteesi että jotenkin ei ole tarvittavaa rakennetta johtuen nopeista muutoksista, lähinnä on kysymys hoitomenetelmistä ja niiden parantelusta. Niin juuri raha-asioissa tarvitset kärsivällisyyttä, muuttaa ensi vuonna tilanteita ponnistusten kautta. Toki sinulla on myös hyvä taso rahallisesti edessäpäin.

    • Anniina26

      Hei ja kiitos ! Tämä rakkaus asia jä miulle hiema hämärää peittoo, siis tuleeko rakkautta ja parisuhdetta, ja oko tämä mies keties jo kuvioissa ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      207
      4586
    2. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      186
      2561
    3. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      67
      1512
    4. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      96
      1210
    5. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      125
      1119
    6. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      104
      1106
    7. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      71
      1061
    8. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      9
      1032
    9. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      131
      1017
    10. Bim bom ovikello soi!!

      Mitä tekisit jos kaivattusi ilmestyisi ovesi taakse?
      Ikävä
      107
      977
    Aihe