KPV tulee nousemaan liigaan vuonna 2005, se on varmaa se, joukkue tulee vahvistumaan talven aikana kovaa kyytiä...mm. Michael Talking on tulossa vahvistamaan KPV:n rivejä ensi kaudella..hyvä KPV !
KPV NOUSEE LIIGAAN VUONNA 2005
Entinen valmentaja
61037
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sarja tulee olemaan kova ja armoton. KPV:n hyvä tavoite on sarjassapysyminen.
Hyvältä näyttää Kokkolan jalkapallo, uudet miehet ovat Kokkolasta lähtöisin ja tuovat Kokkola keskeisyyttä KPV:n.
KPV:llä on oma junioritoiminta aktiivista ja sieltä nousee vuosittain muutama pelimies edustusjoukkueeseen, siitä yleisö tykkää.
Jokunen "värikäs" vahvistus toki tarvitaan.
Huomaa, miksi olet ENTINEN valmentaja.
Kpv ei nouse koskaan liigaan...kaukana historiassa ovat suomen mestaruudet. Niitä on mukava muistella takkatulien ääressä.
Hops,hops,pojat!Ei noilla eväillä ja parempikin on ,että saatte ensin konkurssi kypsän joukkueen talouden tasalle.Maltti on valttia.Teillä ei ole rahaa niin kuin GBK :lla!Mikä tuo Talkki on? Tallqvistin maansiirtoliikkeen omistaja??
suomi ei ole mikään irlanti jossa uskonto sekoitetaan urheiluun. olisko nyt aika hieman "siistiä" henkilökohtaisia uskonjuttuja pois koko kokkolalle jaettavasta kpv-lehdykästä. varmaan sen lukeneet tietävät mitä tarkoitetaan. tuli sellainen kuva että yritetäänkö tässä mennä "rukoilemalla liigaan". nuo on henkilökohtaisia asioita mutta ja eikä tarkoitus ole niitä lähteä arvostelemaan, mutta eihän leimata koko seuraa johtokuntalaisten henkilökohtaisten aatteiden vaalijaksi.... ja kaljanmyyntipiste jos mahdollista olis ehdoton matseihin enskaudelle. ei olla liian tiukkapipoisia, eihän....?