Laitanko etu läpät uuteen Focukseen,myyjä sanoi,et metalli klpsikiinnikkeet ruostuttaa lokaria nopeammin mitä kivet hakkaa helmaa.Vai johtuiko hänen mielipiteensä siintä,kun tinkasin läpät kaupanpäälle.
Vastaukset 9
- -B-
...puhui omiaan. Läpät paikalle ehdottomasti!!
- Focus -04
Missä piti tingata läpät kaupanpäälle? Ne kuuluu Focuksen Suomen varustukseen Stocmann-merkin, kuramattojen ja pakkasnesteiden kanssa. Siis asennettuna.
Eli nuo kuuluu olla autossa luovutushetkellä tai myyjä on ottanut ne itselleen :)- -B-
Ei ole Fordin henkilöautoissa läppiä valmiina, maksavat vajaa 30€. Tokihan läpät on helppo tingata kauppaan mukaan.
- Focus 2004
-B- kirjoitti:
Ei ole Fordin henkilöautoissa läppiä valmiina, maksavat vajaa 30€. Tokihan läpät on helppo tingata kauppaan mukaan.
Itse en edes pyytänyt noita läppiä ja kuramattoja, mutta ne oli autossa luovutushetkellä asennettuna. Samoin oli alkuperäiset kangasmatot. Hinta 0 €.
Fordin talvirengaspakettiin kuuluu omat koristekapselit mutterit erikseen pyytämättä. Ainakin jos kesärenkaat toimitetaan aluvanteilla. - -B-
Focus 2004 kirjoitti:
Itse en edes pyytänyt noita läppiä ja kuramattoja, mutta ne oli autossa luovutushetkellä asennettuna. Samoin oli alkuperäiset kangasmatot. Hinta 0 €.
Fordin talvirengaspakettiin kuuluu omat koristekapselit mutterit erikseen pyytämättä. Ainakin jos kesärenkaat toimitetaan aluvanteilla.Läpät ja kuramatot eivät kuulu vakiona fordeihin, mutta tottakai matot autoihin laitetaan kysymättä. Läpät ei kuulu vakiovarusteisiin, tosin jotkut myyjät ne asennuttavat kysymättä (lue: viisaat myyjät) :)
-B- kirjoitti:
Läpät ja kuramatot eivät kuulu vakiona fordeihin, mutta tottakai matot autoihin laitetaan kysymättä. Läpät ei kuulu vakiovarusteisiin, tosin jotkut myyjät ne asennuttavat kysymättä (lue: viisaat myyjät) :)
Suurin osa liikkeistä varmaan asentaa ne.
Itse olen ostanut Focuksen liikkestä jossa kuraläpät piti ostaa (tinkiä) lisävarusteena.
Nyt ovat muuttaneet käytäntöä ja laittavat siellä pyytämättä ja nostaneet toimituskuluja 50 eurolla.
Liikkeet saavat itse päättää mitä kaikkea toimituskuluihin sisältyy luovutushuollon lisäksi.- Kaara
Focus 2004 kirjoitti:
Itse en edes pyytänyt noita läppiä ja kuramattoja, mutta ne oli autossa luovutushetkellä asennettuna. Samoin oli alkuperäiset kangasmatot. Hinta 0 €.
Fordin talvirengaspakettiin kuuluu omat koristekapselit mutterit erikseen pyytämättä. Ainakin jos kesärenkaat toimitetaan aluvanteilla.Stockan autosta Focus. Kesärenkaat kevätmetellivanteilla. "Talvirengaspaketissa" (tavalliset mustat vanteet) ei pölykapseleita tai pultteja mukana. Ois pitäny tajuta tinkiä, mut oisko pitäny tajuta vaatia?
- EX-voortilla
Ei ne etu roiskeläpät pysy niissä fokuksen rotteloissa kiinni.
Loskakelillä kaikki loska kertyy jäätyen niihin ja kun ajat jonkun korokkeen yli niin sinne jäivät tehden lähtiessään lisää vaurioita kiinnitys kohtiinsa. - Kaara
Meijän Focuksessa ne oli valmiina (ostettu Stockalta). Keräävät muuten melkoiset lumiglimbit itseensä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1241476
Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes931123Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1361112Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella521063Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.99762- 67743
- 25726
- 34718
- 8621
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist25619