Kinkympi A?

juuri

Heippa!

Onko täällä muita aseksuaaleja, jotka voisivat harkita astetta kinkympää pari-/seurustelusuhdetta? Tai kenties elävät jo sellaisessa?

Olen itse 25 v nainen ja utelias bdsm:n älyllisemmän puolen suhteen. Draama ja jännite kiinnostavat, seksi ei. Toisin sanoen tarinallisuus, roolipeli ja valtasuhteilla leikkiminen ovat minulle turn on, mutta jo pelkkä ajatus varsinaisesta seksiaktista turn off.

Muita samassa tilanteessa olevia? : / Tämä ei siis ole seuranhakuilmoitus, ihan vain uteliaisuudesta kyselen kanssakokijoiden perään.

7

595

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lehvästö

      Jossain määrin on kyllä samansuuntaisia uteliaita ajatuksia. Olen sinua vanhempi nainen. En sitten tiedä miten tällainen toimisi käytännössä parisuhteessa. En myöskään ole yhtään perehtynyt bdsm-aihepiiriin enkä tiedä kuinka yleistä tai ylipäätään mahdollista olisi, jos toinen osapuoli olisi aseksuaali.

    • J-B 59

      Hei!
      Ja minä teitä oikeen kunnolla vanhempi 55V mies matkojen päästä. Joopa joo, olen itse mikälie seksisti, ennen kinkyilin ja sidonta ym puoli oli in ja vaatetus ladyillä tietenkin. Ikä on tehnyt mielikuvituksen vilkkaammaksi kuin hormooni toiminnan, tykkään vaihdella ajatuksia ja kysellä miltä tuntui ja mitä ajatteli ym esim session aikana? Valitettavasti olen alkanut arastelemaan säkyyn menemistä kun pelotaa jotta pärjäänkö enää. Siten on astunut tällainen keskustelu ja tekstailu vahvana mukaan, no olen vaan se innokkaampi osapuoli teorioissa mitä tehdä ja miten toinen haluaisi? Nitropurkki ja viagra siinä rapisee kääröistänsä hitsi vieköön kun eivät tajua että ihan piisaisi nautinto keskustellakin aivan hyvin ja kun taas välimatka latistaa vastaavien osapuolien enegisyyden taasen. Kurja tilanne, no nitrot nyt vielä oli huumoria toki.
      En tiedä oliko tämä vastaukseni tai oma "ongelmani" vastausta yhtään asiaanne?Se älyllisyyskin taitaa ontua tapauksessani, mutta olenpa huutanut mailmalle että"Halloo! Täällä olen minäkin!". Anteeksi..

    • dfddf

      Tiedän vain sen, että on aseksuaaleja, joilla voi olla fetissejä, koska nuo kaksi eivät tietenkään sulje toisiaan pois, mikä on aika mielenkiintoista, mutten tiedä miten tuo toimii ilman sitä seksipuolta. Aivan kuin olisi jäänyt keskeneräiseksi jokin kehittymisen osa-alue. Eli en ole siis niitä, joilla on fetissejä (vaikka olenkin miettinyt asiaa). Mutta käsittääkseni esim. noissa sm-jutuissa ei ole edes kyse seksistä vaan valtasuhteista. Varmaan jos tuolle asialle on oma keskustelu seksi-palstalla, niin voi oppia enemmän muiden kokemuksia, mitä kautta voi tutkiskella sitä seksin asemaa fetisseissä.

      • Anonyymi

        Taas aseksuaalit leimataan kypsymättömiksi ja keskeneräisiksi... Samalla laillahan homoseksuaalisuuttakin pidettiin aikoinaan seksuaalisuuden esiasteena, kun "ihmisellä oli vielä tutustuminen omaan sukupuoleen kesken eikä siksi kykene kiinnostumaan vastakkaisesta". Miksei vaan voisi hyväksyä että meitä on erilaisia, eikä se tarkoita että kukaan on vääränlainen tai keskeneräinen?


    • Tämmöinen

      Hei!

      Tämä on jo muutaman vuoden vanha aloitus, mutta jos tänne linkin taakse sattuu eksymään joku, jota aihe kiinnostaa, niin FetLifen kautta löytyy muita kinkyilystä kiinnostuneita aseksuaaleja. Myös AVENin kautta voi hakea aloituksia aiheesta.

      Aiemmalle kommentoijalle huomioksi, ettei aseksuaalisuudessa ole mitään rikkonaista tai epätervettä. Niin pitkään kuin henkilö on itse sinut asian kanssa, eikä koe omaa aseksuaalisuuttaan rajoitteeksi, se on ihan terve suuntautumisen muoto.

    • Samanmielinen

      Äh! Harmi kun huomasin aloituksesi näin myöhään! Olen itsekin aseksuaali ja tekstisi voisi olla omasta kynästäni. Olisi suorastaan mukavaa tavata sinut, niin harvoin törmään kehenkään joka jakaisi seksuaalisuuteen liittyviä ajatuksia noin sanatarkasti kanssani. : )

    • Greyace

      Minulla on myös aseksuaali ystävä, joka voisi olla kiinnostunut fetissinsä toteuttamisesta. Kiitos nimim. tämmöinen FetLife-vinkistä, täytyypä informoida tätä ystävääni.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kolme tunnistetta kaivatustasi

      Anna kolme tunnistetta kaivatussasi!
      Ikävä
      83
      1664
    2. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      139
      1243
    3. Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä

      Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i
      Maailman menoa
      124
      977
    4. Vanhat konkarit ulos Elämäni biisistä - Yle selittelee

      Elämäni biisi starttaa taas tänä syksynä. Mukana on ripaus uutta, mutta poissa on iso osa vanhaa... Poissa ovat Markku
      Tv-sarjat
      29
      883
    5. S-ryhmän Israel-boikotti liiketalouden opintojen tapausesimerkkinä

      Tätä S-ryhmän Israel-boikottitapausta käsitellään jo kauppakorkeakoulujen ja johtamiskorkeakoulujen esimerkeissä. Se ant
      Maailman menoa
      32
      825
    6. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      41
      768
    7. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      14
      684
    8. Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen

      Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁
      Ikävä
      68
      680
    9. Mitä vit,,tua!

      Mikä hiivatin kommunistien teltta oli kirsikan nurkalla, olivat vähällä jäädä telttoinensa auton alle kun olivat sen kul
      Suomussalmi
      29
      666
    10. Hyvä Kukkola! toitte tänne taas jotain uutta

      Niin sitä pitää! Kehittää oikeasti tarjontaa. Nyt on maut kohdillaan! Käykäähän herkuttelemassa wingseillä ja siipiweikk
      Haapavesi
      69
      630
    Aihe