Kinkympi A?

juuri

Heippa!

Onko täällä muita aseksuaaleja, jotka voisivat harkita astetta kinkympää pari-/seurustelusuhdetta? Tai kenties elävät jo sellaisessa?

Olen itse 25 v nainen ja utelias bdsm:n älyllisemmän puolen suhteen. Draama ja jännite kiinnostavat, seksi ei. Toisin sanoen tarinallisuus, roolipeli ja valtasuhteilla leikkiminen ovat minulle turn on, mutta jo pelkkä ajatus varsinaisesta seksiaktista turn off.

Muita samassa tilanteessa olevia? : / Tämä ei siis ole seuranhakuilmoitus, ihan vain uteliaisuudesta kyselen kanssakokijoiden perään.

7

595

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lehvästö

      Jossain määrin on kyllä samansuuntaisia uteliaita ajatuksia. Olen sinua vanhempi nainen. En sitten tiedä miten tällainen toimisi käytännössä parisuhteessa. En myöskään ole yhtään perehtynyt bdsm-aihepiiriin enkä tiedä kuinka yleistä tai ylipäätään mahdollista olisi, jos toinen osapuoli olisi aseksuaali.

    • J-B 59

      Hei!
      Ja minä teitä oikeen kunnolla vanhempi 55V mies matkojen päästä. Joopa joo, olen itse mikälie seksisti, ennen kinkyilin ja sidonta ym puoli oli in ja vaatetus ladyillä tietenkin. Ikä on tehnyt mielikuvituksen vilkkaammaksi kuin hormooni toiminnan, tykkään vaihdella ajatuksia ja kysellä miltä tuntui ja mitä ajatteli ym esim session aikana? Valitettavasti olen alkanut arastelemaan säkyyn menemistä kun pelotaa jotta pärjäänkö enää. Siten on astunut tällainen keskustelu ja tekstailu vahvana mukaan, no olen vaan se innokkaampi osapuoli teorioissa mitä tehdä ja miten toinen haluaisi? Nitropurkki ja viagra siinä rapisee kääröistänsä hitsi vieköön kun eivät tajua että ihan piisaisi nautinto keskustellakin aivan hyvin ja kun taas välimatka latistaa vastaavien osapuolien enegisyyden taasen. Kurja tilanne, no nitrot nyt vielä oli huumoria toki.
      En tiedä oliko tämä vastaukseni tai oma "ongelmani" vastausta yhtään asiaanne?Se älyllisyyskin taitaa ontua tapauksessani, mutta olenpa huutanut mailmalle että"Halloo! Täällä olen minäkin!". Anteeksi..

    • dfddf

      Tiedän vain sen, että on aseksuaaleja, joilla voi olla fetissejä, koska nuo kaksi eivät tietenkään sulje toisiaan pois, mikä on aika mielenkiintoista, mutten tiedä miten tuo toimii ilman sitä seksipuolta. Aivan kuin olisi jäänyt keskeneräiseksi jokin kehittymisen osa-alue. Eli en ole siis niitä, joilla on fetissejä (vaikka olenkin miettinyt asiaa). Mutta käsittääkseni esim. noissa sm-jutuissa ei ole edes kyse seksistä vaan valtasuhteista. Varmaan jos tuolle asialle on oma keskustelu seksi-palstalla, niin voi oppia enemmän muiden kokemuksia, mitä kautta voi tutkiskella sitä seksin asemaa fetisseissä.

      • Anonyymi

        Taas aseksuaalit leimataan kypsymättömiksi ja keskeneräisiksi... Samalla laillahan homoseksuaalisuuttakin pidettiin aikoinaan seksuaalisuuden esiasteena, kun "ihmisellä oli vielä tutustuminen omaan sukupuoleen kesken eikä siksi kykene kiinnostumaan vastakkaisesta". Miksei vaan voisi hyväksyä että meitä on erilaisia, eikä se tarkoita että kukaan on vääränlainen tai keskeneräinen?


    • Tämmöinen

      Hei!

      Tämä on jo muutaman vuoden vanha aloitus, mutta jos tänne linkin taakse sattuu eksymään joku, jota aihe kiinnostaa, niin FetLifen kautta löytyy muita kinkyilystä kiinnostuneita aseksuaaleja. Myös AVENin kautta voi hakea aloituksia aiheesta.

      Aiemmalle kommentoijalle huomioksi, ettei aseksuaalisuudessa ole mitään rikkonaista tai epätervettä. Niin pitkään kuin henkilö on itse sinut asian kanssa, eikä koe omaa aseksuaalisuuttaan rajoitteeksi, se on ihan terve suuntautumisen muoto.

    • Samanmielinen

      Äh! Harmi kun huomasin aloituksesi näin myöhään! Olen itsekin aseksuaali ja tekstisi voisi olla omasta kynästäni. Olisi suorastaan mukavaa tavata sinut, niin harvoin törmään kehenkään joka jakaisi seksuaalisuuteen liittyviä ajatuksia noin sanatarkasti kanssani. : )

    • Greyace

      Minulla on myös aseksuaali ystävä, joka voisi olla kiinnostunut fetissinsä toteuttamisesta. Kiitos nimim. tämmöinen FetLife-vinkistä, täytyypä informoida tätä ystävääni.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      43
      1950
    2. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      79
      1341
    3. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      84
      1311
    4. Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!

      Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m
      Tv-sarjat
      15
      1194
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      129
      1085
    6. Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???

      LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.
      Ähtäri
      93
      990
    7. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      74
      979
    8. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      152
      809
    9. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      56
      782
    10. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      59
      722
    11. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      86
      717
    12. Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen

      Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t
      Suomalaiset julkkikset
      13
      709
    13. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      27
      678
    14. Minulla on ikävä Sinua kulta, rakas

      Olisitpa lähelläni, tarvitsen sinua ❤️
      Ikävä
      43
      675
    15. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      147
      661
    16. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      93
      642
    17. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      28
      638
    18. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      95
      635
    19. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      24
      631
    20. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      51
      627
    Aihe