PERHEEN Kanssa

Aliisa 6kk

KUinkas Finski ja lapsiperheet.
Ollaan menossa Itsenäisyyspäiväksi Muncheniin, kuinka Finskillä toimii koneeseenmeno lasten kanssa, lastenvaunut jne.....

5

228

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yksinkertaista helpp

      Kuten muidenkin yhtiöiden koneisiin. Kävelemällä ja sylilapsia kantamalla. Vai meinasitko työntää rattailla?

      • jeejeejeejee

        voi peeveli ku oot fiksu,,,


    • Hetkeä ennen

      Lastenvaunut menee ruuman matkatavaroihin ja yleensä sieltä erikois/isojentavaroiden vastaanoton kautta, kun olet ensin käynyt normitiskillä.

      Ihan pikkuvauvan kanssa saattaa päästä ensimmäisenä koneeseen, jotta on tilaa laittautua paikoilleen. Vauvankoppaa ei taida reittilennoilla olla saatavana ja silloinkin se olisi bisnespaikalla (rivi 1 joka on lisämaksullinen lomalennollakin etukäteen varattuna)

      Vähän isompien muksujen kanssa mennään kuten aikuistenkin kanssa, täyteen myytyyn koneeseen nykyään kolmessa vaiheessa, ensin bisnes, sitten peräosa ja lopuksi muut etuosasta (ryhmän numero lukee chekkauslapussasi).

      • aliisa 6kk

        joo, mukana on kunnon lastenvaunut.....


    • sirkkukin

      Me menimme koneeseen ihan viimeisten joukossa, vaikka minä olisin päässyt sylilapsen kanssa ekassa ryhmässä. Koin sen paljon helpommaksi, kun ryysistä ei enää ollut.

      Lensimme Finnairilla jenkkeihin ja paluumatkalla American Airlines hoiti hommat ja matkarattaat sai viedä portille asti, josta lentoemäntä ne sitten nappasi. Että aina kaikkialla rattaita ei tarvitse heti luovuttaa (isot lastenvaunut on varmaan eri asia).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      168
      1838
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      154
      1340
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      221
      985
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      897
    5. 55
      816
    6. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      63
      757
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      755
    8. 89
      731
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      677
    10. Martinan alamäki jatkuu

      Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”
      Kotimaiset julkkisjuorut
      150
      632
    Aihe