Kun meditoit, raapaisetko suitsukkeen palamaan?
Vastaukset 8
- Korvakynttilä.
Meditoitaessa voi laittaa kynttilät korviin.
- nouP.
en, niin kamalan tunkkaisen hajuisia, että ikean halvat tuoksukynttilät saa rauhoittumaan paljon paremmin
- Joskus.
Tarpeen mukaan. Suitsukkeet ovat kohottavia, mikä voi joskus tehdä hyvää.
Joskus taas sitä ei kaipaa mitään ylimääräistä stimulia mielen maisemaan meditaatiossa, vaan vain hiljaisuutta, mielen tyhjyyttä ja rauhaa.- Suh suh
Kyllä vain, tarpeen mukaan voi suhautella pieniä tuhnuja oikeaan tunnelmaan pääsemiseksi.
- Raikas ilma
Suitsuke voi joskus auttaa keskittymään, mutta jos keskittymisapua ei tarvitse, niin meditaatio ilman suitsukkeita sun muita on raikasta.
- mikki-hiiri
Minä meditoin kasteenraikkaasti ilman savua. Tulee niiiin freesi olo.
- Minä.lennän
Lennätkö sinä meditoinnin jälkeen RAKKAUDEN SIIVIN?
- mikki-hiiri
Minä.lennän kirjoitti:
Lennätkö sinä meditoinnin jälkeen RAKKAUDEN SIIVIN?
Ennen ja jälkeen :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521063Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll221040Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 50824
- 46725
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181605Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan61596Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560