Lapsiperhe kuukaudeksi malesiaan, vinkkejä!

vinkkejä

Tarkoitus olisi matkustaa noin kuukaudeksi malesiaan kolmen pienen lapsen kanssa. Suunnitelmissa olisi muutaman päivän legoland visiitti ja tämän jälkeen oleilua johor bahrussa josta tarkoitus mennä käymään myös singaporen puolella. Kuala lumpurissa olisi myös tarkoitus olla noin viikko ja langkawissa pari viikkoa. Koskaan ei olla malesiassa käyty ja tiedot koko paikasta aika puutteelliset. Mahdollisimman pienellä budjetilla tarkoitus reissata. Osaisiko kukaan antaa mitään fiksuja käytännön vinkkejä, majoituspaikkoja (myös vuokra-asunnot kiinnostaa) tai muuta mitä reissussa olisi hyvä ottaa huomioon. Onko kualalumpur millainen kaaos paikka lasten kanssa ja olisiko muita vinkkejä missä kannattaisi käydä. Mahdollisimmat helpot siirtymiset paikasta toiseen ja ei mitään extremeä ole tarkoitus harrastaa kun lasten kanssa matkustetaan.

1

576

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • werso123

      Kuala Lumburin keskustassa liikkuessa suosittelen nostamaan katseen ylös ja siirtymään liikkumaan liikenteen yläpuolelle rakennettuun putkeen. Nämä kävelyputket ovat ilmastoituja ja helpottavat liikkumista keskustassa huomattavasti.

      Jos menette Singaporeen niin eläintarhassa kannattaa käydä ehdottomasti. Se on yksi maailman parhaista eläintarhoista. Singapore muuten on kallis kaupunki jos pienellä budjetilla aikoo matkustaa.

      Langkawilla mielestäni ei ole mitään, itse menisin mielummin Penangin saarelle Langkawin naapuriin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      257
      8860
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      306
      6167
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1310
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1267
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1081
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      74
      907
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      847
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      758
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      310
      680
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      666
    Aihe