Eihän mikään laki ole vielä läpi mennyt

Juhlitte kuulka hintit aivan liian aikaisin
352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tulos oli tiukka, mutta silti selkeä. Tuskin seuraava eduskunta ja hallitus on niin typerä. että lähtisi edellisen eduskunnan tekemään päätöstä muuttamaan, erityisesti kun kysymyksessä on kansalaisaloite.

Äänestä
  • Joulukuun jälkeen laki voidaan pysäyttää vain kirjoittamalla kokonaan uusi laki sen pysäyttämiseksi. Siihen eivät ole lähdössä ainakaan perussuomalaiset eivätkä keskusta (Soini ja Sipilä ovat molemmat näin jo todenneet).

    Räsänen ei saa uutta lakia tämän lain peruuttamiseksi läpi, se on selvä. Toisinsanoen juttu on nyt taputeltu.

    Äänestä

  • all clear kirjoitti:

    Joulukuun jälkeen laki voidaan pysäyttää vain kirjoittamalla kokonaan uusi laki sen pysäyttämiseksi. Siihen eivät ole lähdössä ainakaan perussuomalaiset eivätkä keskusta (Soini ja Sipilä ovat molemmat näin jo todenneet).

    Räsänen ei saa uutta lakia tämän lain peruuttamiseksi läpi, se on selvä. Toisinsanoen juttu on nyt taputeltu.

    Älä ole niin varma

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eheiiiii kirjoitti:

Juhlitte kuulka hintit aivan liian aikaisin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu