Liikettä

Kuka tietää nykykameroista joissa on esim liiketunnistin ja kuvan laatu kelvollista.
Riistakamerat eivät ole ratkaisu kuin aivan viimeisenä.
Laatua pitää olla.
2196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eipä taida olla kunnollisia.
Mutta osta halpa paristokäyttöinen lamppu tai varashälytin, jossa on liiketunnistin. Kun perään laittaa releen toimii se lähes kaikissa järjestelmäkameroissa.
Pokkareita ei voi käyttää, koska ne syö liikaa virtaa ollessaan kuvausvalmiina.

Äänestä

''Laatua pitää olla.''

Nykypäivän riistakameratkin alkaa jo olemaan laadukkaita kunhan ei sitä kiinatiimarin muutaman kympin kameraa osta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuvaako kirjoitti:

Kuka tietää nykykameroista joissa on esim liiketunnistin ja kuvan laatu kelvollista.
Riistakamerat eivät ole ratkaisu kuin aivan viimeisenä.
Laatua pitää olla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu