Milva nimestä?
Mitäpä mieltä ?
Juuli
7388
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
milva on erikoinen nimi, jota en ole kuullut, mutta heitä on kuitenkin kastettu 11..
en tiedä, ensimmäiseksi tuli mieleen Mirva jonka lausuu lapsi..
Mutta miksei se menisi nimenä =) Ehkä itse antaisin mielummin toiseksi nimeksi.
Milva on erikoinen ja oikeastaan aika kaunis nimi, mutta itse en antaisi sitä lapselleni koska lapsi voisi jouta pilkatuksi erikoisen nimensä takia. Toisena nimenä ihan hyvä :)
Erikoinen nimi, mutta nythän on erikoiset nimet "muotia". Tyyliin mitä erikoisempi sen parempi. Lapsia voidaan kyllä pilkata ihan muistakin syistä ja täysin ilman syytäkin. Itse en ainakaan laittaisi sellaista nimeä mikä on hyvin yleinen. Ei ole kiva jos samassa luokassa koulussa on esim. Mirva1 ja Mirva2. En suosi supi suomalaisia nimiä! Milva kuulostaa ihan kivalta.
Milva nimi on sinänsä ihan ok nimi,mutta en ole pahemmin koskaan kuullut..Mielestäni Milvan tilalle vaikkapa Milja tai Minja..Mutta Milva nimen perään sopisi hyvin vaikkapa:
-Milva Emilia
-Milva Erika/Eerika
-Milva Alina
-Milva Amalia
-Milva Johanna/Joanna jne.
Tässä sitten esimerkkejä kolmella nimellä:
-Milva Aada Emilia
-Milva Oona Eerika
-Milva Netta Johanna jne..
Toivottavasti tästä oli teille hyötyä :)
Omien lasteni nimet ovat Alex Mikael 2 vuotta ja Oona Charlotta 5kk..Mitäs mieltä olette lasteni nimistä.?
Onnea päätökseen ja jatkot kaikille :)
Ei se ole mikään nimi.
Kiehtovan outo nimi,mutta varmaan sopisi hyvin toiseksi nimeksi, jos on harkinnassa laittaa kolme nimeä.
kiva