Harva maa adoptoisi homoille

Onneksi.
Ei homolla ole oikeutta lapseen.
Lapsella on oikeus isään ja äitiin.
Miksi jo kovia kokevan lapsen olisi jouduttava vielä kokemaan erilaisuus jossain homosuhteessakin.

Homoparit hankkikoot vaikka hamsterin jos jotain haluu hoivata.
560
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Biologisia vanhempiaan ei voi valita. Vaikka olisi vahinkolapsi suhteeseen, jossa väkivalta, alkoholi ja poliisi ovella on jokapäiväistä arkea.

Tai olisi tehty kymmenenneksi penskaksi vain lapsilisien tai uskonnollisista syistä kondomin poisjättämisen takia.

Tai vaikka olisi syntynyt raiskauksen jälkiseurauksena Kongossa ja elämä päättyy nälänhätään tai ebolaan tai HIV:iin tai macheten iskuun ennenkuin ehtii kokea minkäänlaista seksuaalista suuntautumista.

Suvaitsevaiset vanhemmat sukupuolirooleista tai sukupuolesta huolimatta olisi paras asia kenelle tahansa lapselle. Jos maailma kiusaa, niin olisi aina kotiväki, joiden puoleen kääntyä. Tai kotiväki, joka hankkisi edes sen hamsterin viinapullon sijaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tai kani tai pari kirjoitti:

Onneksi.
Ei homolla ole oikeutta lapseen.
Lapsella on oikeus isään ja äitiin.
Miksi jo kovia kokevan lapsen olisi jouduttava vielä kokemaan erilaisuus jossain homosuhteessakin.

Homoparit hankkikoot vaikka hamsterin jos jotain haluu hoivata.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu