Virpi Sarasvuo on sitten ilmeisesti vapautunut hemohessin varjosta ja on kelpuutettu Ylen lähettämiin hiihtokilpailuihin kommentaattoriksi.
Seuraavaksi odotellaan Jari Isometsän, Harri Kirvesniemen ja Janne Immosen astumista mukanaan osaksi Ylen hiihtokilpailujen lähetyksiä.
Hiihtokommentaattorit
30
328
Vastaukset
- pennasen aivosolu
No mutta vaikuttaisiko se et persut ei myy persettään timo soini sano.
- ....+++
Kokoomuslaiset ne myyvät. Äänestivät homolain puolesta.
Kysy vaikka Eero Suutarilta...
- Pätmän
penna hiihtää niin, että sauva sulaa.
- jock jock
Pennanen panee pökköä omaan pejään!
- tum tum
J-Pennanen tumputtaa kaveri selostaa vieressä kohta lentää mällit huuto on kovaa.
- viustakaa hattu
. Valtion tuki moiselle typeryydelle on lopetettava heti, se ajaa ihmisiä huumeisiin ja viinaan. Urheilukanava niille jotka haluavat siitä maksaa, muuten urheilu pois tv:stä.
penkkiurheilu on tyhmää läskimoosesten ja laiskimusten hommaa. - alve
Virpillä oli ihanan täyteläiset rinnat ja ryhdyin hyväilemään häntä rinnoista ja haaroista hieman voimakkaammin.
- raat
mitä nyt vähän rusnasi kynttilällä..
- parru p
J-Pennanen selosti kisaa nyt seisoo nyt lopahtaa voi surkeaa mikä tulos.
- jännetuppi
Hiihtokommentaattori sinähän se viisas olet siinä yhdessä asiassa.
- Pälli R
Tässä kanssa hyvä huomio.
- jllnklk
Vittu mitä paskaa nää jutut. Voisit lähtee itse hiihtämään!? Tekkee hyvvää sulle vaan, ivot saa happee...
- kortsu j
Pennanen on mm tasoa kunhan saa kätensä kuntoon.
- ihailia
Hieno nainen se Virpi oola laaaaaaaaaaaa
- lape l
Kumma kun nykyään viikset ampumahiihdossa naisilla.
- fghjklö
J-Pennanen ei koskaan vastaa viesteihin , eikö se jouda kun tumputtaa vintillä.
- Penna & co
Hei, me junkataan!
- 81 vuotta
hyi teitä nuoria e saa kirjoittaa rumia.
- Lääkärilaukku
Onneksi ilmasto lämpenee ja sulattaa lumet. Loppuu tuo hiihtokin. Tyhjänpäiväinen laji jota vain menneisyyteen jämähtäneet muumiot ihailevat.
- karvinen eetu
Näin on Sattuma voittajia Jauhojärvet ja Niskaset sitten hihamerkkiä näytellään ovat suorataan hiekkalaatikko porukkaa.
- ghjklöä'
Eetuhan se nyt siellä intoilee.
- kirittäjä
J -Pennanen hiihteli kaverinsa kanssa. Kaveri perässä hiihtokommentaattorina sano,i että onko sinulla vetelät taas housussa kun vauhti tipahtaa.
- ville 9v
Pennanen yritti lasten kilpailuun mukaan sanoi etten osaa kunnolla hiihtää.
- gnffffffffffff
mitä sitten? kaikkihan noi käyttää hiihdossa tai muussa dopingia, kellä on eniten rahaa niin ei jää kiinni. pitäisi jo järjestää ei dopingia mm kisat rinnalle, vai mitä oot mieltä?
- ferrari k
Pennanen hiihteli sukset jalassa väärinpäin ei luistanu sukset.
- kaesa
Selostajat on hyviä ja Virpi on asiantuntia siinä hommassa.
- Järvinen E
Kaikki hiihtöö mitä jaksaa.
- ohi ampui
Perunka kommentoi vaikka ei itse pärjännyt.
- järvinen e
Nyt kaikki hiihtämään hyvät ilmat.
- H.P HÄNNINEN
Selostaja, joka on ammatinvalinnassa täysin epäonnistunut, vaihdan kanavaa, jos HOOPEE selostaa jotain kilpailua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei92072Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1181196- 891185
Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi51993Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli239975Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk63904Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253776- 83774
- 35709
Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?43670