Osaisikohan joku kertoa mikä olisi realistinen kameran nykyarvo? Tämä on siis eri malli kuin Dynax 500si/Maxxum 400si. Ostin kameran joskus -98 ja olen ottanut sillä kuvia vain noin kymmenkunta rullallista. Olisi myynnissäkin jos jotakuta vielä perinteinen järkkäri kiinnostaa.
Minolta Dynax 500si Super perinteinen järkkäri
4
2487
Vastaukset
- SonjaO
siitä, millaisena pakettina olet sitä myymässä, eli mikä objektiivi(t) siinä on. Liikkeissä se on ollut myynnissä n. 150-200 euron paikkeilla.
- snapsix
En nyt pysty tarkistamaan, mutta muistelisin että siinä on minoltan AF 28-80 macro putki.
- SonjaO
snapsix kirjoitti:
En nyt pysty tarkistamaan, mutta muistelisin että siinä on minoltan AF 28-80 macro putki.
...että se liikkuu tuolla Minolta kittilinssillä sen hinta yksityishenkilönä myydessä liikkuu tuolla 100-150 euron paikkeilla (voi olla vähemmänkin), sillä nykyään on myynnissä aika paljon huomattavasti parempaa 505si Super mallia n. 200 e luokassa (siis yksityisten myyminä).
- snapsix
SonjaO kirjoitti:
...että se liikkuu tuolla Minolta kittilinssillä sen hinta yksityishenkilönä myydessä liikkuu tuolla 100-150 euron paikkeilla (voi olla vähemmänkin), sillä nykyään on myynnissä aika paljon huomattavasti parempaa 505si Super mallia n. 200 e luokassa (siis yksityisten myyminä).
Kiitos tiedosta. En ollut sitten aivan metsässä kun suunnittelin saavani siitä n. 120-130e lujan ja laadukkaan kameralaukun sekä uuden akun kera. Koska kameralla on kuvattu vain noin 10 rullaa ja sitä muutenkin on pidetty kuin kukkaa kämmenellä, uskon hintapyyntöni olevan kohdallaan.
Nyt enää tarvitsee löytää ostaja joka olisi halukas siitä moisen summan maksamaan.
Hyvää syksyn jatkoa sinulle SonjaO!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt333144Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.441560Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö19971Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi32969- 59943
Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.22928Tuli vain mieleen
että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -37850Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä36803Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173793- 48709