Tammikuussa lähtö Krabille, mutta onko kukaan menossa James bondin-saarelle,vai mitä mieltä olette yleensä siitä kohteesta?
James Bond-saari
5
562
Vastaukset
- Man with the Golden
Kävin monta vuotta sitten. Rannassa oli kymmeniä aluksia ja paljon pitkähäntäveneitä. Saari oli tungokseen asti täynnä turisteja, erityisesti japanilaiset otattivat itsestään kuvia, joissa etusormista muodostui pistooli ja asento oli tähtäysasento. Oikeasti mitään elokuvan kulisseja saaressa ei ole , ainoastaan kalliin krääsän myyjiä.
En suosittele. Mieluummin jollekin retkelle, jossa voi uida tai mennä kanootilla luolien kautta hurjan kauniisiin laguuneihin (näistä yksi Leonardo di Caprion leffan kuvauspaikka).- juu2
riitta5 kirjoitti:
Kiitos avartavasta vastauksesta,tuota Caprion leffa paikkaa jo suunnittelenkin seuraavaksi.
En halua olla ilopilaaja, mutta kannattaa varautua siihen että rannalla voi olla melkoinen ryysis ja uimaankin pääsee pienellä rajatulla alueella. Samalaista loistoa sieltä ei löydä kuin elokuvassa. oli kyllä pettymys meille kun kävimme siellä muutamia vuosia sitten. Voin kuitenkin sanoa käyneeni siellä:)
- kyllä löytyy
Ei ole minun paikka. Löytyy saaria jossa ei ole juurikaan muita.
- Thaimaan Tietäjä
Ainut pointti jos James Bond saarelle haluaa matkustaa, on mahdollisisuus nähdä karstikivi kallioita,joita Pha Ngan lahti on muutenkin täynnä.Suosisttelen jätä väliin samoin Phi Phi saaret eli tuo Beach leffan kuvauspaikka löytyy nimittäin paljon rauhallisempia / parempia kohteita, huomaat kyllä kun kävelet Ao Nangin rantakadulla jossa on matkatoimistoja siellä kyllä asiat selviää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä20111831- 298208
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.586246Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1725174- 514938
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai474492Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1164398- 1183880
- 813373
- 511887