Koska se android 5.0 oikein tulee? Siis moto g4g kyseessä.
Äkkiä nyt
16
181
Vastaukset
Sen kun tietäis...
Mulla on sama puhelin, se 4G LTE-versio. Vanha Kitkat on jo tylsä ja moniajo ainakin Kitkatin kohdalla on todella surkeaa. Musiikkisoitin ja EQ sovellukset nimittäin sulkeutuvat taustalta nettiä selattaessa hyvinkin usein, eli musiikki lakkaa soimasta taustalta. Toivottavasti Lollipop parantaa moniajoa.
Itse oon pettynyt Motorolan päivitysaikatauluihin. Uskoisi puhtaan Androidin saavan nopeasti päivitykset... Varmana menee 2015 vuoden puolelle tää päivitys... Ihme jos tulee vielä tämän vuoden puolella...- Niin hidasta
Sama luuri täällä, ja odotellu, kun kuuta nousevaa. Veikkaan myös, että menee ens vuoden puolelle. Paska juttu.
- odotusrobotti
Kaccaa. Piti tulla "joulukuussa" eli olen odotellut jo kuukauden. Ei niin etteikö tämä nykyinenkin toimisi ihan hyvin, itse asiassa olen tosi tyytyväinen luuriin. Oli halpa ja hyvä ja konstailematon. Vain kameran kuva on suttuinen, senkin tiesin arvosteluista.
- Usko matonta
Tuleeko päivitys vasta helmikuussa? Jostain luin tämmöstä...
- Muumerkki
Usko matonta kirjoitti:
Tuleeko päivitys vasta helmikuussa? Jostain luin tämmöstä...
Eipä taida tulla, edes helmikuussa. Odottavan aika on pitkä....vähiin käy kuukausi. Seuraava luuri ei tule olemaan ainakaan Motorola, vaikka ilman saisi.
Moto X puhelimen omistajatkin joutuvat kärsiä samasta kuin Moto G mallin omistajat:
http://mobiili.fi/2015/02/10/missa-viipyy-moto-xn-lollipop-paivitys-nain-motorola-vastasi/
- PPAP2
tikkari tulee moto x, moto g, moto e, droid ultra, droid maxx sekä droid mini malleihin ensinmäisen vuosineljänneksen kuluessa.
- Ensi jouluksiko
Näyttää kestävän niin kauan, että kerkee jo luuri ehkä vaihtua. Voi elämän kevät...
- Mikäkestää
Ensi jouluksiko kirjoitti:
Näyttää kestävän niin kauan, että kerkee jo luuri ehkä vaihtua. Voi elämän kevät...
Siltä alkaa tuntumaan, että luuri todellakin vaihtuu. En voi ymmärtää mikä he....ti mättää. Piti olla nopeat päivitykset, ei siltä tunnu.
- amatööritenavaneuvoo
Hienoa että kannyman suositteli monille tätä puhtaalla androidilla ja nopeilla päivityksillä olevaa puhelinta ja moni meni lankaan. Kokeillaan nyt vielä ihmeessä nexusta jos haluatte pettyä lisää.
- PPAP2
amatööritenavaneuvoo kirjoitti:
Hienoa että kannyman suositteli monille tätä puhtaalla androidilla ja nopeilla päivityksillä olevaa puhelinta ja moni meni lankaan. Kokeillaan nyt vielä ihmeessä nexusta jos haluatte pettyä lisää.
no oikeassahan kände oli siinä, että hintalaatu suhde oli/on kohdillaan kyseisessä lelussa. itse pidin 2013 originaali mallista enempi. Lenovo kaupan jälkeen ilmestynyt 2014 malli ei ole ollut omasta puolestani mitenkään erinomainen kömpelöine muotoiluineen, valovuotoineen jne, olkoonkin ettei originaali malli sisältänyt LTE tukea, eikä muistikortipaikkaa.
- hemit1
Varmaan jo kesäksi ehtii, mahdollisesti jopa ennen uuden version (5.jotain) julkaisua.
- Odottajarola
Ja mitähän tuo "jo" siinä tarkoittaa? Onnetonta touhua, en paremmin osaa asiaa ilmaista, kele.
- huonojuttu
Kestää aivan hitoxeen. Tympii. Kyllästyin tähän touhuun HYC:n kanssa vaikka oli muuten kelpo luuri. Nyt sitten Motorola....
Edelleen mennään samalla vanhalla tylsällä kitkatilla... Eihän se Vapunen aina oikeessa oo. Vapunen niin suositteli kaikille kyseistä merkkiä juuri nopeiden päivityksien ja puhtaan Androidin takia, mutta mites kävi, Samsung jopa ehti saamaan lollipop-päivityksen Galaxy S5 puhelimeen ennen kuin Motorola sen Moto G 4G:lle.
Itse suosittelen Motorolaa vain puhtaan Androidin takia, en enää sen takia että olis mukamas nopeat päivitykset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1298275Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047509Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot925686Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,905633Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194820Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1322624Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys592495Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81475Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71444Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531319