Tosikertomukset

Haluaisin tietää onko paljon hyviä tositarinoita kirjoina. Jos on niin voisiko joku kertoa jotain hyviä kirjoja? =)
3504
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nancy ON hyvä.
Deborah Spungenin kirjoittama.

Äänestä

Suomalaisen naisen tositarina. Rankka. Suosittelen!
Painos on myyty, kirjastoista löytyy.

Äänestä

Lue Valkoinen masai, kirjoittanut Corinne Hoffmann. Sveitsiläisen naisen kertomus itsestään ja elämästään masai heimossa. Nainen rakastui masai soturiin ja muutti "ei mihinkään" miehensä perässä.

Toinen hyvä tarina (opetus) on Miriam Khanin kirjoittama Pitkä paahteinen polku.

Myös Kabulin kirjakauppias kannattaa lukea. Se herätti paljonkin kohua ilmestyttyään, on ihan lukemisen arvoinen. Åsne Seierstad on kirjoittanut. Elämää erilaisessa yhteisössä länsimaalaisen silmin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Haldl kirjoitti:

Haluaisin tietää onko paljon hyviä tositarinoita kirjoina. Jos on niin voisiko joku kertoa jotain hyviä kirjoja? =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu