Osaisikohan joku autaa Star Fox adventures pelin kanssa?! Ollaan jumituttu spellstone kohtaan eikä millään tajuta mitä tehdä seuraavaksi! ELikä jos tiedät jotain hyviä vinkkejä niin olisi kiva jos auttaisit myös meitä vähän tyhmempiäkin ;)
Gamecube peliin apua!!!!
Naamakala
11393
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
OLEN VETÄNYT PELIN LÄPI MUTTA VALITETTAVASTIN SIITÄ ON JO PUOLITOISTA VUOTTA. MUTTA MISSÄ SPELL STONE KOHDASSA OLETTE JUMISSA, EHKÄPÄ OSAAN AUTTAA.
No mä luulen et se on se eka, koska ei olla ennen sellasta saatu! Se mihin se tarttis viedä on semmonen laava paikka ja siellä kun kysyy apuja se käskee etsimään taivaan kappaleita ( jos ollaan suomennettu oikein). Siinä mihin se kivi käy siitä vasemmalla alhaalla on kohta johon voisi repusta jonkun tavaran käyttää, mutta sekään ei ole ihan selminnyt että mikä tavara siihen käy... Elikä toivottavasti nää auttaa ymmärtämään mihin kohtaan me ollaan jumituttu! Kiitos etukäteen avusta!
moi mäki oon nyt siin kohassa jos saat sen läpi nii jätä tänne viesti
KUN VOITAT GALDONIN ELI ENSIMMÄISEN LOPPU POMON SAAT SPELLSTONEN. SE TOSIAAN TÄYTYY VIEDÄ VOLCANO FORCE POINT TEMPLEEN. SITÄ EN OIKEIN OTTANUT SELVÄÄ ETTÄ MIKÄ KOHTA TEILLÄ ON SE VARSINAINEN JUMI KOHTA. AUKAISE JOKA TAPAUKSESSA PORTTEJA SPELL STONEN AVULLA. TOISISSA KOHDISSA TÄYTYY SAMMUTTAA TULIA JA TOISISSA TAAS SYTYTTÄÄ. VIIME PELIKERRASTA ON TOSIAAN PUOLITOISTA VUOTTA JOTEN ON HIEMAN HANKALA SANOA MISSÄ KOHDASSA TARKALTI OLET JUMISSA MUTTA TOIVOTTAVASTIN TÄMÄ AUTTOI HIEMAN.
Joo eiköhän näistä ole jotain apua ja kirjoittelen lisää kun tulee taas tenkkapoo!
Kiitoksia!
Ongelma oli lähinnä se että me ei päästä siitä portista läpi... Ja taivaankappaleet on edelleenkin hämärän peitossa...
Miksi kirjoitat kaikki viestisi Caps lockia käyttäen?
Päästiin hieman eteen päin. Löydettiin netistä joitakin ohjeita, mutta hommaa hankaloittaa se, että ne on kaikki englanniksi! Mutta eteen päin ollaan päästy ja eiköhän asia pikku hiljaa valkene myös meille.
NO TÄMÄ EI NYT LIITY OIKEIN ASIAAN JA TÄHÄN ON JO SATOJA KERTOJA VASTATTU. KIRJOITAN VAIN NIMIMERKKINI TUNNUKSEKSI ENKÄ TARKOITA SILLÄ MITÄÄN HENKILÖKOHTAISTA JOTEN YRITETÄÄN PYSYÄ SOVUSSA EIKÄ TAKERRUTA PIKKU JUTTUIHIN. VAIKKA EN EDENLEENKÄÄN TAJUA MITÄ PAHAA SIINÄ ON JA MIKSI SE KAATAA TOISTEN ELÄMÄN POIS RAITEILTAAN.
mitä vittua! mist oot pölliny ton naamakala nicin ! ! ! !! mä ja mun frendit ollaa keksitty se joskus nii kauaa aikaa sit et en oo nähny niit tyyppei monee vuotee ! ! !! ! feikkari ! ! ! PELLE PELLE ! ! ! älä käytä niccinä toisten keksimii juttui ! ! !
....painu vittuun ja käy koulua