Kivisalmenkadulta vievällä Taipalsaarentien risteyksessä. odotetaanko, että kaatuu itsekseen jonkun tielläliikkujan päälle? Erikoista toimintaa kaupungin tiemestarilta. Venäjämeininki.
Nyt on valotolppa ollut kallellaan 3kk
Riskienhallintaa
3200
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Saman olen huomannut itsekkin, välillä myös koko rampin valotolpat pimeänä. Kummallista ettei tuota tolppaa saada korjattua sekä suoristettua.
Erikoista on ollut tällä saarella valaistuksen suoranainen mitätöinti esimerkiksi koululaisten koulumatkan varrelta Voisalmen koulun ja Kivisalmen bussireitin varrelta. Kunta on ensisijaisesti asukkaitaan varten, ei sijoitusyhtiö.
Kiitos korjaajille. Aikaakin meni muutama tunti ajoineen. On muuten huomattavasti turvallisempi iltapimeellä tuo paikka. On pari kertaa ollut tosi huono näkyvyys ihmisistä ilman heijastinta.