Russian Holdings Company pystytti muistomerkin Steve Jobsin kuoleman jälkeen Pietarin kansallisen tietotekniikan, optiikan ja mekaniikan tutkimusyliopiston pihalle. IPhonea muistuttavassa lähes parimetrisessä muistomerkissä on näyttö ja qr-koodi, joka linkkaa Steve Jobsin muistosivustolle.Kun Applen nykyinen toimitusjohtaja Tim Cook ilmoitti julkisesti olevansa homoseksuaali, Pietarin muistomerkin pystyttäjät kiirehtivät viemään muistomerkin pois yliopiston pihalta. Nyt Russian Holdings Company myy patsasta omilla sivuillaan. Ostajan on myös sitouduttava viemään patsas pois Venäjältä, Vocativ kirjoitti.
http://www.digitoday.fi/viihde/2014/12/03/nyt-huutokaupassa-homofobian-kaatama-pietarin-steve-jobs--muistomerkki/201416678/66
http://www.digitoday.fi/viihde/2014/12/03/nyt-huutokaupassa-homofobian-kaatama-pietarin-steve-jobs--muistomerkki/201416678/66
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jos macit kielletään, venäläinen musiikki varmaan vähenee kun monilla ei ole kiinnostusta vindovsin asio-ajurisäätöihin.
On onneksi Linux!
Pahaksi onneksi!
Venäjällä on itsenäisenä valtiona oikeus kieltää homopropaganda, eikä muu maailma voi siihen puuttua mitenkään, se on Venäjän Federaation sisäinen ongelma.
Miksi ihmeessä Suomalaisilla on niin kova hinku itkeä päätöksistä jotka Venäjä tekee OMALLA alueellaan, koskien Venäjän rajojen sisäpuolista aluetta?
Suomella OLI mahdollisuus aikanaan tehdä itsenäisiä päätöksiä, nyt kaikki merkittävät päätökset tehdään Brysselissä.
Homot itkevät, homot. Eivät toki kaikki Suomalaiset!
Homojen hyökkäys on jo alkanut niin kuin sodomassa, eikä niille eläimille riitä mikään - ei siihen päivään saakka, kunnes tuli tulee ja kuluttaa heidät pois kansan keskuudesta!
Myöskin toisen maan/valtion lait kiinnostavat tässä tapauksessa. Hehän kokevat Venäjän uhaksi itselleen ja maailman valloitukselleen.
Homot haluavat alistaa KAIKKI muut ihmiset sen saastaisuuden valtaan, joka heitä itseäänkin pitää vallassaan - ihan niin kuin kävi sodomassa, kunnes tuli lankesi taivaasta ja kulutti heidät kaikki!
venäjällä siittee myytä sitä linkkuran iki ihanaa potato-homppeli-gay peli-rypistystäkää sittee nii tosi halavallaa iha ollenkanaa, ruskian reijän linkkura-homppeli lyriikan huippu-tuotteet sitte ehkä myöskii jonkiilaisesa linkkura-karanteenissaa sielää venäjäll, eikö ne nytte sielää sitte ymmärrä että homppeli-kulttuuri on iha keskeine osa sitä nii tosi halapaa linkkura-kulttuurii, linkku-urlpot rleppanat on ainaa kaikesa tottunee vaa siihe nii tosi halapaa sekunta-linkkura korvikkeesee, miksei sittee myöskii näissäkii seksuaali jutuisaa, ruskian reihän linkkura-fantasiat ja linkkura-lyriikan kirjallisee tuottee ovatten iha keskeistää ja maaliman laajuistaa linkkura-filosofiata ja linkkura-maalima siinää sittee iha tosi halavallaa sittee pelastuu vai kui linkku-urlpot hih hih !
on se ihana applen toimitusjohtaja koska se on homoseksuaali. miksi te muut ette käytä kaikki macia kun se on niin homoa.
Siksi kun ei olla linukshihhuleita!
vain windows-vajakit ovat homoja.
Äläpäs nimittele siinä - kyllähän me kaikki sen tiedämme, että vain palstan linukshihhuli, jonka nimen jätän nyt kertomatta, on ainoa homo koko palstalla!
Seppo on homo, Kari sinä olet homo, Jallu on homo, Hiski on homo. Eli kaikki win-trollit palstalla ovat homoja - se tiedetään!