F-Secure Freedome
Freedome on huippuyksinkertainen tietoturva- ja tietosuojaratkaisu. Freedome suojaa yksityisyytesi ja säilyttää anonymiteettisi verkossa.
liityin ilmaiseen kokeilu ohjelmaan.
F-Secure Freedome toimii
19
403
Vastaukset
Toimii toki mutta peruskäyttäjälle turha.
- kjnhgytr
. Freedome suojaa yksityisyytesi ja säilyttää anonymiteettisi verkossa.
- Koodimies
kannyman kirjoitti:
”Toimii toki mutta peruskäyttäjälle turha.”
Ei aina niinkään. Esimerkiksi monet Katsomossa, Ruudussa, Yle Areenassa tms. palvelussa olevat videot ovat katsottavissa vain Suomessa.
Freedomen avulla voi huijata olevansa Suomessa, jolloin videoita voi katsoa myös ulkomailla oltaessa. - huijausta
Freedom estää koko nettikäytön iPhonessa ja iPadissa. Poistettava kokonaan että pääsee jatkamaan. F- secure ei anna puhelinapua tässä asiassa.
- androidissapelaa
Tottakai estää näissä rajoitetuissa paskalaitteissa:)
- eipätoimi
Eipä toimi Elisan kaapeliverkossa?
- eiseverkkoakatso
Toimii se jokaisessa verkossa.
- eipätoimi
eiseverkkoakatso kirjoitti:
Toimii se jokaisessa verkossa.
Tarkista, että IPv6-liikenne
on otettu käyttöön.
Koska IPv6 viihteen Elisan kiinteisiin liittymiin?
Mikä on aikataulu IPv6 saamiseen kiinteän verkon liittymiin? - elisakeskustelu
eipätoimi kirjoitti:
Tarkista, että IPv6-liikenne
on otettu käyttöön.
Koska IPv6 viihteen Elisan kiinteisiin liittymiin?
Mikä on aikataulu IPv6 saamiseen kiinteän verkon liittymiin?Tämä asia on kyllä tapetilla, mutta valitettavasti mitään lukkoonlyötyä aikataulua ei toistaiseksi ole.
- eipätoimiei
elisakeskustelu kirjoitti:
Tämä asia on kyllä tapetilla, mutta valitettavasti mitään lukkoonlyötyä aikataulua ei toistaiseksi ole.
Onkohan asiassa edistytty?
- ainaontoiminut
eipätoimiei kirjoitti:
Onkohan asiassa edistytty?
Toimii:)
- EiToimaa
ainaontoiminut kirjoitti:
Toimii:)
Eipä toimi Elisan kaapeliverkossa.
- toimiisiinäkin
EiToimaa kirjoitti:
Eipä toimi Elisan kaapeliverkossa.
Toimii mainiosti..
- FREEDOM1234
Jos Android-laitteessa tai Windows-tietokoneessa on jo jokin haittaohjelma, niin luoko Freedom tällöin turvaa ?
- eiluoyhtään
Ei.
- pepe48v
Ei toimi vieläkään, jokohan on viisainta vaihtaa operaattoria, ja unohtaa koko kaapeliverkko.
- Freeeedome
Siis miten ne 3 laitetta määrätään? Jos esim. kaverini Suomessa tilaa palvelun ja itse asun Aasiassa, niin voiko kaverini ilmoittaa yhdeksi laitteeksi minun laitteeni. Tuleeko siinä joku koodi? Nyt olisi tämän viikonlopun puoleen hintaan.
- freedome
Tuossa Freedome ilmainen 14 päivän kokeilu koodilla: cje9b8p
- Jake30
Miksi maksaa tuosta kun saa ilmaiseksikin noita, itellä on Hola ja hyvin toimii. Tuon freedomen piti toimi muistaakseni Netflixissä, mutta eipä vaan toiminu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset25617429Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"18412399Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El706160MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny255006Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään694975Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.524120Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja503712Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta1003662NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun443181Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1463129