Tuleeko muutosta eläkkeisiin aikaisempien etuisuuksien mukaan myönnettyihin
vai mitä tuo tarkoittaa käytännössä?
http://www.finlex.fi/fi/esitykset/he/2014/20140120#idp1323840
1.1.2015
6
452
Vastaukset 6
- wrtryhy
Onneksi olen jo työkyvyttömyyseläkkeellä , tuossa kerrotaan että jatkossa pakotetaan ammatillisen kuntoutukseen työkyvyttömyyseläkkeenhakijoille.
- wteqerh
0,39 % nousee ilmarisen maksama työkyvttömyyseläke.
- Ei voi kun nauraa...
Bruttoeläke nousee 8 euroa (1.1.2015), mutta vero% nousi samoin 0,50 %,joten käteen jäävä osuus pieneni 4 euroa. Joten aletaanpas viettämään kulutusjuhlaa....!
Ei siinä muu auta,kun vähentää ruokakaupassa käynti entisen 1x/viikko sijasta 1x/joka toinen viikko.- pelkov. 2015
Minulla veivataan veroprosentti ylös, alas oma eläkeyhtiö lähetti 0,50 % lisää ja verotoimisto laskee sen helmikuulla 0,50 % ja minä haluan sen nostaa yhden prosentin tai tulee mätkyt. En rupea surkeasta eläkkeestä mitään jälkimaksua maksaa.
- hölmöläisten hommaa
Kulutus minimiin, mutta onko hyvä jos kukaan ei osta muuta kun just tarpeellisen.
Milläs kaupat elää eli lisää vaan työttömiä. - Joo, naurattaa......
Joo,kulutuksen suhteen hihnat kiinni niin,että suolet tursuaa. Katsotaan loppuvuodesta,mikä on tulos!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 102913
- 98876
Rakastamisesi tarkoitus
Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki52661Tämä meidän välinen tilanne
Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen33620Mitä Kärnässä tapahtui?
Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.5531- 46525
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää42485- 54478
Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä
Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle17456- 45447