Naapuripalstalla on kaksi keskustelua käynnissä ja "korppis" luojan lahja
ihmettelee jotain sekasaunaa..? ?
Etelä-Pohjanmaalla on ollut jo ajat sitten tapana, että tlon väki, isäntä emäntineen sekä piiat ja rengit ovat saunoneet yhdessä eikä siitä haloota nostettu.
Mikä meitä risoo kun nyt papin aamenella saa homot ja lesbotkin laillisesti samat oikeudet kuin me olemme tottuneet?
SAUNAKULTTUURIMME
4
88
Vastaukset 4
- -----
Ei minua ainakaan homot ja lesbot riso.
Miksi risoisivat. - YK ihmisoikeudet
Korpikirjaija rekatulla nikillään kirjoitti. Hän on eräs niistä, joka aikoinaan kirjoitti mm. ilmaisten tämänkin keskustwelun avaajan oikean nime kuten silloinen sheriffi ja ex. sheriffi Ruuneperi. Voisiko tj. vaatia, että ylläpito vlvoisi myös keskustelijain kirjoittamisia etenkin niitten, jotka ovat toimineen keaskustelujen vallvojina.
Sheriffiä ja luotsia sitoo tiettävästi samat säännöt kuin kekustelijoitakin ja tj. Aalto-Setälän kuuluu valvoa meöskin heidän toimiensa lainmukaisuutta ja sääntöjen noudattamista myös asen jälkeen kun eivät ole "vakinaisessa palveluksessa".
Pyyd'n t'st'kin keskustlusta lähetettävän tiedot avaajan postiin A I N A !
Poistoista perustwelut.YK:n ihmisoikeuksien julistuksella tarkoitetaan yhteiskuntamallin luomista, jossa kaikki ihmiset ovat ihmisinä tasa-arvoisia.
Siihen menee vielä ehkä tuhansia vuosia; josko toteutunee koskaan. Järkyttävänä pidän ns. uskovaisten ihmisten reaktoita demokraattisen parlamentin äänestyksen jälkeen.
He haluaisivat ihmisoikeudet vain "herran valitulle kansalle". Tosi karseaa!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961234
Poutalan onnettomuus
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit101990- 61837
Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta
Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k35821Olen pahoillani
Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi52817Onko sinulla vihan tunteita
Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.126780- 3738
- 60606
Naisen kimppuun lenkkipolulla
Poliisin tietojen mukaan noin 30–40 vuotias ulkomaalaistaustaisen näköinen mies kävi naisen kimppuun yllättäen Rentukant41518Ei ole siitä kiinni
Että en tykkäisi. Tykkään liikaa, mutta se on epäsopivaa. Hirveää kidutusta ruokkia tunnetta täällä, jos todellisuudessa33506