Tuli uudet järjestyssäännöt

..ja kaikki alkoivat paiskomaan ovia. Kukkuu.
1131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Just jonkun pesukone linkoaa. Joskus linkoaa klo 2 yöllä. Mitäs siihen sääntöpoliisit sanovat? Saako pestä yöllä pyykkiä koneella? Suihkussa ainakin saa käydä kaikkina vuorokaudenaikoina ja ruokaa saa laittaa ja mikroa käyttää . ..(Laki sanoo niin)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


712 kirjoitti:

..ja kaikki alkoivat paiskomaan ovia. Kukkuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu