Pohjalaisen toimittajilla on erinomainen taito muuttaa mikä tahansa uutisaihe maahanmuuttouutiseksi: mattojen pesu, käsitöiden tekeminen, mainosten jakaminen jne.
Tällä kertaa 9-luokkalaisten itsenäisyyspäivän tanssit oli muutettu mamu-hehkutukseksi.
Olisiko mahdollista uutisoita edes jotakin ilman että nostetaan joku sossumamu valokeilaan?
Tällä kertaa 9-luokkalaisten itsenäisyyspäivän tanssit oli muutettu mamu-hehkutukseksi.
Olisiko mahdollista uutisoita edes jotakin ilman että nostetaan joku sossumamu valokeilaan?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Minkähänlaisten lasien läpi sä uutiset oikein luet? Eihän koko uutisessa puhuttu mamuista mitään
Tuo aloitus oli aika tarpeeton. Itseasiassa Pohjalainen alkaa nyt lähestyä sellaista lehteä jonka voisi tilata, eli uutislähdettä, ei propagandatuuttia.
Pohjalainen kertoi viime viikollakin näiden syytteessä olevien afrikkalaisten oikeudenkäynnistä ilman tavanomaista mokutussensuuria, ja siksi päätin palkita lehden määräaikaisella tilauksella.
Jos lehti muuttaa suuntaa kohti vanhaa linjaa, jää tilausjakso pitkäksi aikaa viimeiseksi.
Kyllä KOKoomuksen ääni kuuluu Pohjalaisen toiminnassa, vaikka kuinka olisi kyse mamutuksesta.
Susanna Koski uhoaa jatkuvasti vastustavansa turvapaikkashoppailua, mutta valtuustossa on aina äänestänyt pakolaisten oton puolesta.
Kokeile saada tämä tieto läpi Pohjalisessa, niin olet aika epeli.
Heh, Persut on pelleporukkaa!
Ei Jupiterissa olisi sinulle myydä ylihintaisa lukihinta henkilökunta-alennuksella? Tässä on nyt kyse KOKoomuslaisista.
hehee Koski on persu, mutta rahan takia on kokkari. Persujen rahat menee vain sonnille eiku Soinille.
Mahtaa Koskea ottaa luonnolle ku Li vetää parempaa liksaa.
pääomaa...