Vitsiä Suomesta
Haastattelu: Matti mitä mieltä te olette Suomen verotuksesta 2015?
Matti: No täällä verotetaan niin kuin me tykkäämme.
Haastattelu: No mitä mieltä olette velasta jota Suomi on maailmalle?
Matti: No verotus on mitä on ja lisää tehdään valtion kassaan verovelkoja.
Haastattelu: No eikä Suomalaiset ole tällaista vastaan, että verotetaan niin kuin halutaan?
Matti: No pidät siitä tai et, mutta tykkäät kuitenkin vai miten se nyt oli heh.
Haastattelu: No eikös tuo ole aikas paha kommentti kysymykseen?
Matti: Minä vastaan sen mikä katson oikeaksi ja missä mennään.
Haastattelu: No ettekö pidä Suomea kalliina maan sitten jos kerran saa verottaa miten lystää?
Matti: Me emme voi sille mitään jos Eduskunta haluaa rikkaille rahaa ja köyhille vähemmän rahaa. Ollaanhan me hyvin vointi maa...siis mikäki katsotaan sitä, että rikkaat rikastuu ja niin päin pois.
Verotus ja hyvinvointi
Suomi 2015
1
209
Vastaukset 1
- Anonyymi
Ja niinä aikoina pantiin, myös köyhälistö verolle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521043Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll20955Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl504821- 48776
- 45702
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE180589Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59558Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37550