Linkkakortti

Onko Imatran 22 kerran linja-autokortti muuttunut sellaiseksi jossa ei ole sirua?
5169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olen kuullut että 22 matkan kortissa ei pitäisi olla sirua. En ole kuitenkaan ihan varma asiasta. Jos jollain on ihan varmaa tietoa niin voi kertoa

Äänestä

Asian tietäisivät varmaan koululaiset jotka menevät linkalla kouluun tai heidän vanhempansa

Äänestä

Ainakin 30 päivän kausikorttissa on siru, mutta en tiedä siitä 22 matkan kortista

Äänestä

Kaikille tiedoksi että siinä 22 matkan linkkakortissa ei pidä olla sirua ja kaikki muutkin kortit muuttuvat siruttomiksi pikku hiljaa

Äänestä

Hyvä tietää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Antero8 kirjoitti:

Onko Imatran 22 kerran linja-autokortti muuttunut sellaiseksi jossa ei ole sirua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu